Окупанти збільшують виробництво снарядів та танків

Окупанти збільшують виробництво снарядів та танків

Росія, можливо, зможе збільшити виробництво артилерії в найближчі кілька років приблизно до 2 мільйонів снарядів на рік, що приблизно вдвічі перевищує попередні очікування Заходу, але все ще далеко не відповідає потребам Москви для війни в Україні, заявив західний чиновник.

Про це пише Reuters.

Чиновник, який говорив на умовах анонімності, оцінив, що Росія випустила в Україні від 10 до 11 мільйонів снарядів минулого року. Москва почала вторгнення в лютому 2022 року.

«У них таке скрутне становище», — сказав чиновник невеликій групі журналістів.

«Якщо ви витратили 10 мільйонів патронів минулого року, і ви перебуваєте в центрі бою, і ви можете виробляти лише 1-2 мільйони патронів на рік, я не думаю, що це дуже сильна позиція».

Інші російські інвестиції в оборонний сектор також можуть дозволити Москві виробляти близько 200 танків на рік, що вдвічі перевищує попередні оцінки Заходу, сказав чиновник. Але це також, за словами посадовця, далеко від того, що їй потрібно після важких втрат в Україні.

«Коли ви втратили 2000 танків, у вас є десятиліття, щоб досягти того, з чого ви почали», — сказав чиновник, додавши, що Росія також втратила 4000 бойових броньованих машин, понад 100 літаків і зазнала 270 000 втрат під час конфлікту, у тому числі. обидві сили вбиті та поранені.

Посольство Росії у Вашингтоні не відразу відповіло на запит про коментар.

У травні міністр оборони Росії Сергій Шойгу заявив, що виробництво зброї та постачання зброї на лінію фронту в Україні будуть вирішальними для успіху того, що Москва називає своєю «спеціальною військовою операцією».

У липні Шойгу відвідав Північну Корею. У Білому домі заявили, що наразі Росія розраховує на допомогу Північної Кореї поповнити свої запаси зброї, додавши, що переговори щодо зброї між Москвою та Пхеньяном активно просуваються.

Західний чиновник сказав, що ці переговори, ймовірно, були спрямовані на забезпечення артилерії та продемонстрували відчай Москви в Україні.

«Він повинен звернутися до цих сумнівних партнерів, щоб підтримати своє катастрофічне вторгнення в Україну. І це коштуватиме цілого стану, тому що Північна Корея вичавить хорошу угоду», – сказав чиновник.

Чиновник сказав, що сама російська економіка відчуває напругу, оскільки Москва перенаправляє ресурси в Україну, збільшуючи витрати на оборону та скорочуючи «витрати на все інше».

«Тоді це створює ризик соціальних заворушень на нестабільному політичному тлі», – сказав чиновник.

Зауваження щодо напруги в Росії прозвучали, коли кілька претендентів на пост президента США від Республіканської партії поставили під сумнів американську допомогу Україні, що посилило занепокоєння щодо того, чи збереже Вашингтон свою підтримку після посилення виборчої кампанії 2024 року.

Уряд США надав Україні зброю та іншу військову допомогу на суму понад 43 мільярди доларів з початку російського вторгнення минулого року.

Поділитись