Окупанти незабаром перенесуть склади зберігання боєприпасів і палива назад до Росії

Окупанти незабаром перенесуть склади зберігання боєприпасів і палива назад до Росії

Новини про те, що Сполучені Штати незабаром можуть надіслати ракети, що майже подвоїть дальність стрільби українських сил, значно підняли дух Києва у середу, навіть коли ЗСУ були відкинуті внаслідок невпинного зимового наступу Росії на сході України.

Про це пише Reuters.

Двоє офіційних осіб США заявили, що новий пакет військової допомоги на 2 мільярди доларів, який буде оголошено цього тижня, вперше включатиме наземні бомби малого діаметру (GLSDB), нову зброю, розроблену компанією Boeing. (BA.N)

Дешеві плануючі ракети можуть вражати цілі на відстані понад 150 км, що значно збільшує радіус дії ракет, випущених системами HIMARS на 80 км, які змінили хід війни, коли Вашингтон відправив їх минулого літа.

Це означало б, що кожен дюйм окупованої Росією України, окрім більшої частини Кримського півострова, незабаром може опинитися в зоні дії українських сил, що змусить Москву перенести деякі місця зберігання боєприпасів і палива назад до самої Росії.

Помічник президента України Михайло Подоляк повідомив, що ведуться переговори про постачання ракет більшої дальності, а також про штурмовики. Речник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що надходження американської зброї більшої дальності призведе до ескалації конфлікту.

Очікувана заява США з’явилася через тиждень після того, як західні країни вперше пообіцяли поставити на передову десятки бойових танків, що стало проривом у підтримці, спрямованій на надання Києву та можливості відвоювати окуповані території цього року.

Але до появи нової зброї ще кілька місяців, а тим часом Росія набрала обертів на полі бою вперше з середини 2022 року, у жорстоких зимових боях, які обидві сторони називають м’ясорубкою.

Останніми днями Москва оголосила про наступ на північ і південь від міста Бахмут, яке є її головною ціллю протягом кількох місяців. Київ заперечує багато з цих тверджень, і Reuters не зміг незалежно перевірити точну ситуацію, але місця бойових дій, про які повідомляється, вказують на поступове просування Росії.

Війська вели бої від будівлі до будівлі в Бахмуті, досягаючи ледве 100 метрів (ярдів) за ніч, і місто зазнавало постійних обстрілів з боку Росії, повідомив Reuters солдат українського підрозділу білоруських добровольців з міста. Російські війська маневрували, намагаючись його оточити.

У Генштабі України ввечері у вівторок повідомили, що його сили зазнали обстрілу в Бахмуті та селах Кліщіївка та Курдюмівка на південних підступах до нього.

На південь від Бахмута Росія цього тижня також розпочала новий масштабний наступ на Вугледар, який давно утримується Україною, на стику південної та східної ліній фронту. Київ каже, що його війська поки що там утрималися.

Поділитись