NYT назвала чотири версії чому на РФ не закінчуються ракети

NYT назвала чотири версії чому на РФ не закінчуються ракети

Американська газета The New York Times запитала, наскільки може бути виснажений російський арсенал після широкомасштабної атаки на інфраструктуру України.

Про неминуче скорочення ракет у резервах ЗС РФ раніше говорили західні політики та чиновники у Києві. Однак масовані обстріли продовжуються. Видання наводить чотири можливі пояснення.

Українська влада і високопосадовці західних країн неодноразово заявляли, що російські запаси ракет нібито закінчуються, але ЗС РФ продовжує “із завидною регулярністю завдавати масованих ударів по об’єктах в Україні”. Про це написала газета The New York Times.

Видання зазначає, що масований обстріл з 96 ракет, випущених територією України минулого вівторка, став “найбільшою повітряною атакою Росії” за весь час війни.

“Але це було за місяцями тверджень західних та українських офіційних осіб про те, що запаси ракет та іншої зброї Москви швидко виснажуються”, – йдеться у публікації.

“Чи був штурм об’єктів інфраструктури давно спланований, як вважають українські командири, чи він став смертоносною відповіддю на відбите Києвом місто Херсон минулого тижня – широкомасштабна атака порушує питання про те, наскільки може бути виснажений російський арсенал і чи зможе Москва витримати, знайшовши альтернативні джерела зброї”, – пише газета.

Міністр оборони України Олексій Резніков ще у жовтні стверджував, що Росія вже використала майже 70% свого довоєнного запасу ракет, які в основному були задіяні під час атаки 15 листопада: “Іскандер”, “Калібр” та крилаті ракети повітряного базування. За оцінками Резнікова, станом на жовтень у Росії залишалося лише 609 таких ракет (хоча жодна з цих цифр не може бути перевірена з незалежних джерел – NYT).

У розвідувальному звіті британського Міноборони від 16 жовтня повідомлялося, що великомасштабна атака на українську громадянську інфраструктуру шість днів раніше, швидше за все, знизила запаси російських ракет великої дальності, “що, ймовірно, обмежить їхню здатність вражати нові цілі”,

З весни офіційні особи Пентагону припускають, що у Москви не вистачає високоточних ракет, оскільки ЗС РФ нібито вичерпали свої запаси “досить швидко”.

“Як тоді Росії вдалося провести те, що постпред США в ООН Лінда Томас-Грінфілд назвала “можливо, найбільш широкомасштабною ракетною атакою з початку війни?” – запитують оглядачі The New York Times.

І наводять чотири можливі пояснення.

Версія перша

По одному з них Росія звертається до Ірану та Північної Кореї за зброєю. Про це, зокрема, говорив міністр оборони США Ллойд Остін, який заявив, що “Росія щосили намагається поповнити свій ракетний арсенал”.

Крім того, видання стверджує, що новітньою зброєю Росії у конфлікті стали іранські безпілотники “Шахед”, які також можуть завдавати ударів по цілям.

КНДР та Іран заперечують постачання зброї РФ.

Версія друга

Ще одне припущення журналістів у тому, що “Росія може виробляти більше ракет”. Вони нагадують, що у жовтні президент РФ Володимир Путін оголосив про заходи щодо “нарощування виробництва обладнання та систем, пов’язаних із забезпеченням підтримки спеціальної військової операції”.

“Росія, швидше за все, накопичила запаси мікрочіпів та інших технологій, необхідних для створення високоточних ракет, до вторгнення в Україну в лютому”, – вважають оглядачі NYT, стверджуючи, що необхідні мікроелектронні компоненти також Росія могла отримати в обхід санкцій через треті сторони.

Версія третя

У Києві вважають, що Росія нібито використовує ракети ППО для завдання ударів. За даними ВПС України, у четвер Росія випустила щонайменше 10 зенітних керованих ракет С-300 містами поблизу лінії фронту.

“Але зростаюча залежність Росії від С-300 як ударна зброя проти наземних цілей в Україні стала для військових чиновників та експертів одним із сигналів про те, що в неї закінчуються крилаті ракети або інша, звичайна наступальна зброя”, – пише видання.

Версія четверта

Останній варіант полягає в тому, що Росія, можливо, тримала кілька зброї “в резерві для війни проти НАТО”.

“Мало хто із західних чиновників має чітке уявлення про статус російського арсеналу або точно знає, скільки залишилося ракет”, – сказав екс-полковник морської піхоти США Марк Кансіан.

За його словами, західні військові вважають, що Москва вже давно тримає запас ракет та іншої зброї на випадок, коли розпочнеться війна з НАТО.

“Схоже, вони мають резерви проти передбачуваної атаки НАТО – що ми вважали б абсурдним – але вони розглядають це як реальну можливість. Тому притримують частину своїх запасів для цього”, – заявив Кансіан.

Поділитись