Німеччина за дев’ять тижнів не передала Україні жодного озброєння

Німеччина за дев’ять тижнів не передала Україні жодного озброєння

За останні дев’ять тижнів уряд Німеччини звів до мінімуму військову підтримку України.

Канцлер Олаф Шольц відмовлявся постачати Україні важке озброєння на кшталт танків та бронетранспортерів, посилаючись на угоди із союзниками щодо НАТО. Але Німеччина з кінця березня майже не поставила і будь-яких заслуговують на згадку легких озброєнь, пише німецьке видання Welt am Sonntag з посиланням на наявні в його розпорядженні документи.

Зазначається, що в період з 30 березня по 26 травня в Україну надійшло лише дві партії зброї від уряду Німеччини. Обидві партії містили лише невеликі пристрої. Згідно зі списком, у середині травня Німеччина відправила 3000 протитанкових мін та ще 1600 спеціалізованих протитанкових мін спрямованої дії.

Попередня партія, яка прибула в Україну на місяць раніше, містила лише запчастини для кулеметів, запалювачі, детонуючі шнури, радіоприймачі, ручні гранати, заряди вибухівки та міни.

«Інформація про конкретні постачання зброї має відношення до безпеки та засекречена, тому я прошу вашого розуміння, що я не можу ні надати більш детальної інформації, ні підтвердити деталі», — сказала прес-секретар Міністерства оборони.

За даними української сторони, останнє постачання зенітних та протитанкових засобів відбулося понад два місяці тому, 25 березня. Вона включала 2000 ракет Panzerfaust 3 і 1500 зенітних ракет «Стріла».

Проте, згідно з українським списком від 29 березня, потреба у цих боєприпасах все ще залишається. Крім того, крім зенітно-ракетних комплексів «Стінгер» та протитанкових засобів української армії також потрібні протикорабельні ракети типу «Гарпун». Україна підтвердила останнє міністру оборони Крістін Ламбрехт у листах від 9 квітня та 1 травня.

Проте Німеччина поки що не виконала прохання України про постачання необхідних озброєнь, хоча канцлер Шольц публічно пообіцяв подальші поставки. Протягом кількох тижнів він повторював, що підтримка Києва продовжується. Востаннє — на Всесвітньому економічному форумі в Давосі у четвер: «Путін піде на серйозні переговори про мир лише в тому разі, якщо зрозуміє, що не може зламати обороноздатність України. Тому ми підтримуємо Україну».

Як зазначає WELT, оскільки військової допомоги з Берліна немає вже кілька тижнів, уряд Німеччини віддаляється від своїх союзників, які продовжують постачати легке озброєння на додаток до важкої техніки. Так, у суботу Київ повідомив, що отримав ракети Harpoon із Данії та ще більше самохідних гаубиць із США.

Щодо важких озброєнь, Шольц заявляв, що «завжди йти в ногу з партнерами по НАТО», а підтримка України була «тісно скоординована з нашими партнерами та союзниками». Оскільки жодна країна НАТО не постачає танки західного зразка, це стало приводом для відмови у постачанні в Україну німецьких бойових танків та бронетранспортерів, пише WELT.

Поділитись