НАТО узгодила нову формулу розрахунку внесків до бюджету альянсу

НАТО узгодила нову формулу розрахунку внесків до загального бюджету альянсу, при якій США скоротять свою частку, а Німеччина збільшить.

Про це заявив у четвер генсек НАТО Йенс Столтенберг на спільній з президентом Франції Емманюелем Макроном прес-конференції в Парижі.

«Правильно, що ми погодили нову формулу з розподілу витрат. США заплатять менше, Німеччина виплатить більше, тобто зараз США і Німеччина заплатять однаково, майже по 16% від бюджету НАТО», — сказав він.

Бюджет, що залишився, буде розподілено між іншими країнами — членами НАТО. «Решту розподілено між іншими союзниками», — зазначив Столтенберг.

На думку генсека, НАТО є єдиною платформою, де Європа і США можуть разом вирішувати стратегічні питання, включаючи реакцію на посилення Росії та Китаю.

«НАТО — єдина платформа, де Європа і Північна Америка можуть разом вирішувати такі стратегічні питання, як боротьба з тероризмом або як вести себе з більш агресивною Росією і зростаючим Китаєм», — сказав він.

За словами Столтенберга, Євросоюз не зможе захистити себе без існування Північноатлантичного альянсу. «ЄС не зможе захистити Європу один, без НАТО. Тому НАТО необхідна», — зазначив він, підкресливши, що альянс продовжить зміцнюватися. «Ми реагуємо на зміни у світі, ми здатні адаптуватися. Це саме те, що ми робимо, ми продовжуємо модернізувати наші сили. І ми продовжимо зміцнюватися», — сказав він.

При цьому генсек НАТО зазначив, що існування розбіжностей між країнами НАТО — це нормально. «Немає секрету в тому, що у є розбіжності, адже нас 29 союзників. Вони були і раніше, але кожен раз ми долали їх і зберігали світ для Європи, що є головним завданням НАТО», — додав він.

Президент США Дональд Трамп після свого обрання неодноразово критикував НАТО, на його думку, члени альянсу не витрачають достатньо коштів на підтримку колективної оборони альянсу. Господар Білого дому вимагав від усіх країн — учасниць НАТО в найкоротші терміни довести оборонні витрати до 2% ВВП. Під час виступу на саміті альянсу в минулому році він запропонував, щоб такі країни ще й збільшили дані витрати до 4% ВВП.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...