Про це заявили в міністерствах оборони обох країн.
Минулого тижня на кордоні між Азербайджаном і Вірменією, в суміжних Товузькому і Тавушському районах різко загострилася обстановка – сторони звинуватили один одного в обстрілі своїх позицій і повідомили про відповідні обстріли. Азербайджан повідомляв про загибель 11 своїх військових, Вірменія – двох.
Сьогодні опівночі між країнами встановився режим припинення вогню. Кілька годин по тому прес-служба вірменського Міністерства оборони повідомила про те, що о 3:40 за місцевим часом азербайджанські військовослужбовці зробили спробу диверсійного проникнення. Вона була припинена в результаті запеклого бою. В ході нього противник зазнав втрат.
О 4:20 військовослужбовці Азербайджану почали обстріл сіл Айгепар і Мовсес з гаубиці Д-30.
Тим часом прес-служба азербайджанського Міністерства оборони звинуватила військових Вірменії в обстрілі своїх позицій в Товузькому районі і сіл Агдам, Дондар Гушчу і Вахідлі з великокаліберної зброї і мінометів.
Додамо, що про військове зіткнення на кордоні Азербайджану та Вірменії, реакцію Організації договору про колективну безпеку (ОДКБ) та відносини Азербайджану з Україною в ефірі українського радіо розповіла Надзвичайна і Повноважна Посол Азербайджану в Україні Ельміра Ахундова. За її словами, зіткнення не були випадковими.
“Це була завчасно підготовлена і добре спланована акція. Азербайджанський військовий уазик як завжди рухався вздовж лінії зіткнення, перевіряючи, азербайджанські позиції. Це рутинна процедура. Те саме завжди робить вірменська сторона і по ним з нашого боку ніколи ніхто не стріляв і не стріляє. Машину несподівано обстріляли з висоти, яку контролює вірменська сторона. Одночасно з тактичної глибини, використовуючи міномети та гаубиці вірменські підрозділи почали обстрілювати бойові позиції азербайджанської армії, завдали удари по низці сіл і цивільних об’єктів. Звісно азербайджанці відповіли вогнем, придушуючи лише вогневі точки противника, не стріляючи при цьому по цивільним позиціям. Про те, що зіткнення було добре підготовлене свідчать і факти, тому що в регіоні були розміщені додаткові засоби протиповітряної оборони Вірменії, підтягнуті сили підтримки. У цей час була розгорнута спеціальна інформаційна війна. Вірменська сторона організувала понад 350 акаунтів. Неподалік в Іджевані був створений інформаційний центр, який цілодобово інформував світову спільноту про нібито агресивні дії Азербайджану”, – розповіла вона.
Вона також розповіла, що немає міжнародно визнаних кордонів між Азербайджаном і Вірменією: “Кордони не визнані на міжнародному рівні. Тут слід розуміти, що таке Товуз з нашого боку і Товузький район Вірменії з того боку. З нашого боку села знаходяться в безпосередній близькості від лінії конфронтації майже впритул до кордону. Дуже багато цивільного населення живе практично на кордоні. Нам не вигідне тут посилення напруги, тим паче якісь бойові дії, оскільки потерпає цивільне населення. Вірменія вже не вперше здійснює військові провокації на кордоні. За останні кілька місяців у результаті цих провокацій загинули і наші військовослужбовці, і цивільні особи. Навіщо це робиться? Очевидно, щоб отримати додатковий контроль над територією, яка забезпечує тактичну перевагу. Можливо вони прагнуть взяти під контроль Товузький район і здійснити додаткову агресію. Тут поруч проходять міжнародні комунікації, газогони через Туреччину і Грузію, залізничні та автомобільні шляхи. Крім того, на думку багатьох експертів вірменській стороні просто хочеться представити Азербайджан як агресора, який зазіхає на вірменські території. Тому дана провокація влаштована не в зоні окупації, а в зоні державного кордону”.