Між Китаєм та ЄС назріває новий конфлікт через амбіції Китаю

Між Китаєм та ЄС назріває новий конфлікт через амбіції Китаю

У суботу Європейський Союз закликав Китай до миру в Південно-Китайському морі та закликав усі сторони дотримуватися рішення трибуналу 2016 року, яке відхилило більшу частину претензій Китаю на суверенітет у морі, але яке Пекін відхилив.

Про це передає REUTERS

Минулого тижня ЄС оприлюднив нову політику, спрямовану на посилення впливу в Індо-Тихоокеанському регіоні для протидії зростаючій силі Китаю.

У п’ятницю Філіппіни протестували проти Китаю через його неспроможність вивести “загрожуючі” човни, які, як вважають, забезпечені морською поліцією навколо спірного рифу Уітсун, який Маніла називає рифом Джуліана Феліпе.

“Напруженість у Південно-Китайському морі, включаючи нещодавню присутність великих китайських суден на рифі Вітсун, загрожують миру та стабільності в регіоні”, – йдеться у заяві речника ЄС у суботу.

ЄС повторив рішучий спротив “одностороннім заходам, які можуть підірвати регіональну стабільність та міжнародний порядок, заснований на правилах”.

Він закликав усі сторони вирішувати суперечки мирним шляхом відповідно до міжнародного права, а також виділив міжнародний арбітраж 2016 року, який виніс рішення на користь Філіппін, визнавши недійсними більшість вимог Китаю в Південно-Китайському морі.

Китай відкинув звинувачення ЄС у тому, що його кораблі присутні на рифі Уітсун, які Китай називає Niu’E Jiao та можуть загрожувати миру та безпеці.

Представництво Китаю при ЄС у заяві від суботи ще раз наголосило, що риф є частиною китайських островів Наньша, або островів Спратлі, і що “розумним і законним” є використання там китайських рибальських човнів та укриття від вітру.

Заява Китаю також наполягала на тому, що суверенітет, права та інтереси Китаю в Південно-Китайському морі формувалися в рамках “довгого ходу історії і відповідали міжнародному праву”, і рішення Суду 2016 року відхилено як “недійсне”.

“Південно-Китайське море не повинно стати інструментом для певних країн для стримування та придушення Китаю, тим більше не місця для боротьби суперництва великих держав”, – йдеться у повідомленні Китаю.

Китай дедалі більше стурбований тим, що Європа та інші країни прислухаються до заклику президента США Джо Байдена до “скоординованого підходу” щодо Китаю, який до цього часу реалізовувався у вигляді санкцій через його жорсткі дії в Гонконгу та лікування уйгурських мусульман.

Минулого місяця держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що Вашингтон “стоїть на стороні свого союзника, Філіппін”, в особі масового ополчення Китаю біля рифу Уітсун.

Поділитись