Експерти розповіли ЗМІ, чи велика ймовірність повномасштабної війни між Азербайджаном і Вірменією.
Азербайджан і Вірменія обмінялися заявами з приводу можливості нанесення ударів по найважливішим інфраструктурним об’єктам один одного. Міноборони Азербайджану попередило, що в разі удару по Мінгячевірському водосховищу азербайджанські війська завдадуть удару у відповідь по АЕС у Вірменії, що може привести до катастрофи.
Те, що загроза повномасштабної війни між Вірменією та Азербайджаном існує, розповів в ефірі НСН директор Центру геополітичних експертиз Валерій Коровін.
“Загроза повномасштабної війни існує. Поки вона відкладається в результаті дипломатичних зусиль. У цьому конфлікті тільки фактор сили може поставити остаточну крапку, але це не влаштовує нікого: ні Вірменію, ні Азербайджан, ні їхніх сусідів. Повноцінне системне рішення може бути тільки за участю Росії”, – вважає фахівець.
За його словами, головна проблема конфлікту полягає в невизнанні ідентичності іншого народу.
“Як буде вирішено питання вірменського населення Нагірного Карабаху в разі гіпотетичного повернення до складу Азербайджану? Це і є головне джерело конфлікту”, – заявив Коровін.
Раніше в Баку повідомили про 11 загиблих військовослужбовців азербайджанської армії за три дні зіткнень. Єреван заявив про загибель чотирьох і поранення 10 військових.
Тим часом, президент Азербайджану Ільхам Алієв звільнив міністра закордонних справ Ельмара Мамедьярова. Особливе невдоволення глави держави викликало те, що він не виявив Мамедьярова на робочому місці після початку військового конфлікту на кордоні з Вірменією. Однак директор Центру політичних інновацій і технологій Мубаріз Ахмедоглу підкреслив, що глава зовнішньополітичного відомства замінений не через Вірменію, а через корупцію.
“Звичайно, у нього і раніше були претензії до глави МЗС, просто робочого характеру, тому що переговори з нагірно-карабахського врегулювання йдуть дуже важко, але це звичайний робочий порядок. А факти корупції і те, що син міністра купив квартиру в США за 4,5 млн доларів, як стверджують журналісти, – таке будь-якому керівникові не дозволили б пробачити”, – сказав політолог.
Конфлікт між Азербайджаном і Вірменією почався ще в лютому 1988, каменем спотикання стало питання приналежності Нагірного Карабаху, який оголосив про вихід зі складу Азербайджанської РСР. В ході збройного конфлікту 1992-1994 років Азербайджан втратив контроль над областю і сімома прилеглими до неї районами. З 1992 року ведуться переговори про мирне врегулювання конфлікту в рамках Мінської групи ОБСЄ, головують в якій Росія, США і Франція.