Міноборони Азербайджану звинуватило збройні сили Вірменії у провокації

Міноборони Азербайджану звинуватило збройні сили Вірменії у провокації

Вночі 12 вересня підрозділи збройних сил Вірменії здійснили широкомасштабну провокацію у напрямку Дашкесана, Кельбаджара та Лачина.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби Міноборони Азербайджану.

Згідно з інформацією, диверсійні групи збройних сил Вірменії у темний час доби, використовуючи гірський рельєф місцевості та ущелини, у різних напрямках здійснювали мінування територій між позиціями підрозділів азербайджанської армії та доріг постачання.

«Внаслідок невідкладних заходів, вжитих нашими підрозділами з метою запобігання цим діям, сталося бойове зіткнення», – йдеться в повідомленні.

Деякі позиції, укриття та опорні пункти азербайджанської армії на території Дашкесанського, Кельбаджарського та Лачинського районів зазнали інтенсивного обстрілу підрозділами збройних сил Вірменії, у тому числі з мінометів. Внаслідок цього є втрати серед особового складу та пошкоджено військову інфраструктуру.

З метою запобігання провокаціям збройних сил Вірменії та військових загроз території та суверенітету Азербайджану, а також забезпечення безпеки військовослужбовців та цивільних осіб, задіяних в інфраструктурних роботах на території Кельбаджарського та Лачинського районів, підрозділами азербайджанської армії, що дислокуються на цьому напрямі, вживаються.

Вживаються необхідних заходів для того, щоб заглушити вогневі точки збройних сил Вірменії і не допустити розширення масштабів зіткнення.

Є втрати серед особового складу та бойової техніки збройних сил Вірменії, які задіяні в диверсійних операціях.

Загалом за останній місяць провокації збройних сил Вірменії у напрямку Лачинського, Кедабекського, Дашкесанського та Кельбаджарського районів державного кордону, а також обстріл позицій азербайджанської армії у цих районах різними видами зброї мали інтенсивний та систематичний характер. Водночас спостерігалося зосередження Вірменією наступальних озброєнь, важкої артилерії та живої сили вздовж кордонів Азербайджану.

«Усі ці факти вкотре свідчать, що Вірменія готується до широкомасштабної військової провокації. Такими діями Вірменія також прагне загальмувати реалізацію великомасштабних цивільних інфраструктурних проектів, що реалізуються Азербайджаном, у звільнених від окупації прикордонних районах і зберегти напружену обстановку біля кордонів Азербайджану», – наголошує Міноборони Азербайджану.

Ще раз заявляємо, що всю відповідальність за провокацію, конфлікт та втрати несе військово-політичне керівництво Вірменії.

Узв’язку з останніми подіями, видання «Новий формат» звернулося за коментарем до Генерального секретаря Ради Азербайджанців України Джейхуна Маммадова.

«Азербайджан захищає свій суверенітет, і діє у межах своїх суверенних прав, за повної відповідності до статуту ООН. Вірменія має припинити усі озброєні провокації проти Азербайджану, вивести вірменські збройні формування з території Азербайджану, а саме із зони тимчасової відповідальності за підтримання миру, Пашинян має виконати неухильно усі пункти заяви від 10 листопада, включаючи і пункт відкриття Зангезурського коридору. Він має визнати політичну та матеріальну відповідальність Вірменії за агресію проти Азербайджану та негайно припинити будь-яку діяльність державних та недержавних організацій, які переслідують війну проти азербайджанського суверенітету та територіальної цілісності Азербайджану, та не заохочувати цю діяльність», – сказав генсек РАУ.

На його думку, деякі українські ЗМІ припустилися грубої помилки, подаючи нічну провокацію з боку вірмен, обстріли азербайджанських позицій у Лачинському та Кяльбаджарському напрямах, як «атаку Вірменії Азербайджаном».

«Зокрема, агентство українських новин @uniannet пише, що «ВС Азербайджану завдають ударів по населених пунктах уздовж кордону з Вірменією за допомогою артилерії, мінометів та безпілотників. При цьому вони наводять заяву міноборони Вірменії, яка не відповідає дійсності. Ці неадекватні дії українських ЗМІ дуже дивують і водночас обурюють. Обурюють, бо українські ЗМІ не дотримуються першого правила журналістики – об’єктивність, інформація подається однобоко, з позиції Вірменії. А дивують, бо минуло достатньо часу, щоб українці визначилися з тим, хто їм друг, а хто ворог, на чиїй стороні вони. З самого початку російсько-української війни допомогу Україні надає Азербайджан. Азербайджанці, а не вірмени воюють у лавах ЗСУ проти Росії, тоді як вірмени, навпаки, є посібниками «старшого брата», – заявив Маммадов.

Поділитись