Міграційний криза може вплинути на політичну ситуацію в США

Республіканці в черговий раз виступили з критикою методів, застосовуваних Білим домом для вирішення міграційного питання.

На думку сенаторів Теда Круза і Ліндсі Грема, прихильність адміністрації Джо Байдена ідеї відкритих кордонів здатна «поставити під загрозу здоров’я і безпеку американців» і привести «до ще більшого краху правопорядку». Аналітики, в свою чергу, відзначають, що нинішній міграційний курс чинного президента має політичне підґрунтя. За словами експертів, ситуація, що склалася вигідна Байдену, оскільки дозволяє демократам «поповнювати південні штати лояльним електоратом», що може зіграти важливу роль на майбутніх виборах.

Представники Республіканської партії піддали критиці міграційну політику адміністрації Джо Байдена. Так, сенатор-республіканець Тед Круз заявив, що нинішня влада США настільки віддані ідеї відкритих кордонів, що готові «поставити під загрозу здоров’я і безпеку американців».

«Адміністрація Байдена говорить про бажання відмовитися від Розділу 42 — інструменту, що використовується для недопущення в країну людей з позитивним результатом тесту на коронавірус», — написав він на своїй сторінці в Twitter.

Варто зазначити, раніше американські ЗМІ повідомляли з посиланням на джерела, що Білий дім переглядає свій план щодо скасування обмежень, пов’язаних з COVID-19, через які з жовтня більше 750 тис. шукачів притулку мігрантів не можуть перетнути південний кордон США. Як уточнювалося, відповідно до Розділу 42 Зводу законів США все мігранти за винятком дітей, які перетинають кордон без супроводу дорослих, можуть бути відправлені назад в Мексику. При цьому їхні справи про надання притулку не розглядатимуться американською владою.

У свою чергу, сенатор-республіканець Ліндсі Грем застеріг адміністрацію Байдена від дій, які можуть привести до збільшення потоку нелегальних мігрантів.

«Якщо надати правовий статус хоча б одній людині, у нашого кордону буде просто небачений наплив людей. Це сама дурна ідея в історії сенату, в історії Білого дому. Це призведе до ще більшого краху правопорядку», — зазначив він у своєму Twitter.

Нагадаємо, минулого тижня адміністрація президента США заявила, що підтримає зусилля по включенню в законопроект про врегулювання бюджету механізму для отримання громадянства Сполучених Штатів, але закликала законодавців визначити, наскільки широким повинен бути охоплення даного положення.

Тим часом глава національного комітету республіканців Ронна Макденіел 19 липня звернула увагу, що зараз в США на кордоні «спостерігається найсильніший наплив нелегальних мігрантів за десятиліття».

«Де там наша Цариця Кордонів (віце-президент США) Камала Харріс?» — написала Макденіел на своїй сторінці в Twitter.

Поділіться в соціальних мережах!

Теги: , ,