Мешканка Кабула розповіла про життя жінок при «Талібані»

Мешканка Кабула розповіла про життя жінок при «Талібані»

Після приходу до влади в Афганістані талібів ситуація для живуть в країні жінок все погіршується.

Нова влада переконують світову громадськість, що готові до реформ та відкритості, але на ділі картина зовсім інша. Про це мешканка Кабула і борець за права жінок Хоршид Хорамі розповіла ЗМІ 8 вересня.

За її словами, ситуація з кожним днем ​​стає все гірше, і представники руху залишаються радикалами, яким байдужі права жінок.

«Нам нібито дозволяють ходити в школу, в університет. Але на ділі вони ніби садять нас в клітку, де ми нічого не бачимо, не чуємо. Але хіба можна в таких умовах навчитися хоча б чогось? Я, як і всі мої подруги, ми багато вчилися, намагалися в надії на світле майбутнє. Я закінчила школу, вступила до інституту, вчилася на програміста. І ось зараз мені забороняють продовжити навчання, забирають всі можливості, заради яких я намагалася. І що мені тепер робити?” – задається питанням хорами.

Вона стверджує, що багато хто тепер навіть не знають, як жити далі. При цьому афганські жінки збираються і далі протестувати, хоча і усвідомлюють всю небезпеку.

«Ми повинні їм показати, що у жінок не можна забирати їх права і свободи. Це не наша вина, що ми народилися жінками в Афганістані», – заявляє вона.

Вона намагалася покинути Афганістан разом з сім’єю, родичі приготували документи і прийшли з ними в американське посольство. В результаті американська сторона проігнорувала запити.

«Але ж ми працювали з американцями, і вони так поставилися до нас. Мій випадок – не єдиний, нас тисячі. Чому вони не прийняли мої документи? Я не знаю», – розповідає вона.

У вівторок, 7 вересня, представник «Талібану» Забіхула Муджахід повідомив, що таліби заборонили ЗМІ висвітлювати акції протесту і закликали журналістів уникати цих заходів.

За словами представника руху, дані протести носять незаконний характер. Муджахід закликав ЗМІ не відвідувати ці заходи.

29 серпня агентство Pajhwok повідомило, що в південній афганській провінції Кандагар заборонили трансляцію музики, а також поява в теле- і радіоефірі жінок-ведучих.

24 серпня зазначалося, що афганські жінки-держслужбовці в майбутньому зможуть приступити до своїх обов’язків. Це буде можливо тільки після формування відповідних правил.

За словами експерта Центру вивчення сучасного Афганістану Микити Мендковіча, на даний момент вище керівництво руху демонструє бажання відійти від минулої позиції з приводу становища жінок і розширити їх права. При цьому певні зміни не означають повної відмови руху від минулих практик, запевнив він.

Ситуація в Афганістані загострилася в травні 2021 роки після початку виведення американських військовослужбовців, які перебували в країні з 2001 року. Бойовики руху почали наступ на великі міста країни і 15 серпня увійшли в Кабул, оголосивши про завершення війни. Президент Афганістану Ашраф Гані в той же день покинув країну.

Поділитись