Меркель заявила, що їй не дали налагодити діалог з Путіним

Меркель заявила, що їй не дали налагодити діалог з Путіним

Колишній канцлер Німеччини Ангела Меркель розповіла, що не стала для неї несподіванкою військова операція РФ в Україні.

Вона повідомила, що перед своїм відходом не змогла домогтися від Євросоюзу організації нового формату переговорів із Москвою — всі довкола знали, що її час минув. Водночас Меркель наголосила, що хотіла б, щоб після її звільнення «настав більш мирний час», бо вона багато займалася Україною.

Екс-канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила в інтерв’ю німецькій газеті Der Spiegel, що військова операція в Україні не стала для неї несподіванкою. За словами Меркель, напередодні відходу з політики вона намагалася налагодити контакт із президентом РФ Володимиром Путіним.
Відео дня

«Це не стало несподіванкою. Мінські угоди було знищено. Влітку 2021 року, після зустрічі президентів Байдена та Путіна, я хотіла знову створити окремий європейський формат переговорів із Путіним разом із Еммануелем Макроном у Раді ЄС. Дехто заперечував проти цього, і я більше не мав сил наполягати, бо всі про мене думали: «Восени вона піде», — сказала Меркель.

Яких саме країн не підтримали ініціативу, вона не уточнила. За її словами, деякі політики, з якими вона розмовляла, посилалися на те, що завдання їм не під силу, і що його треба доручити комусь більш впливовому.

Меркель також розповіла, що під час її останнього візиту до Москви, який відбувся у серпні 2021 року, вона відчула, що у контексті проведення «силової політики» її час минув.

«Для Путіна важлива лише сила. У цей останній візит він також запросив із собою Лаврова, інакше ми б більше бачилися віч-на-віч», — зазначила вона.

Водночас екс-канцлер наголосила, що хотіла б, щоб після її виходу з політики «настав мирніший час», бо вона багато займалася Україною. Вона також звернула увагу на те, що мінські угоди дозволили Києву виграти час. Меркель упевнена, що інакше Україна вже «була б захоплена».

Вона також розповіла, що після анексії Криму влада Німеччини та США «зробила все, щоб запобігти подальшим атакам Росії на Україну, і детально узгодила санкції».

Поділитись