Меркель розкрила реакцію ЄС на порушення Росією своїх зобов’язань по газу

Меркель розкрила реакцію ЄС на порушення Росією своїх зобов’язань по газу

Канцлер Німеччини Ангела Меркель розповіла, якою буде реакція Євросоюзу в разі, якщо Росія порушить зобов’язання по транзиту газу через Україну.


За її словами, Німеччина має багато інструментів, але вони лежать істотно не на німецькій стороні, а на європейській, які можна застосувати. У той же час Меркель заявила, що не збирається вдаватися до спекуляцій, а хоче лише розповісти, які можливості для реакції має ЄС.

«Ми знаходимося в діалозі з нашими європейськими друзями, проте це буде відрегульовано у вирішальний момент, я сподіваюся, що до нього не дійде», – підкреслила вона.

На думку канцлера, «Північний потік-2» повинен стати доповненням до транзиту газу через Україну, а не скасувати його. Вона додала, що інший розвиток подій викличе напруженість. Вона зазначила, що Берлін і Вашингтон ведуть переговори з цього приводу, вони по-різному оцінюють проект, але сходяться в думці щодо ролі Києва в газових поставках.

Меркель після зустрічі з президентом США Джо Байденом підкреслила, що позиції Берліна і Вашингтона розрізняються. При цьому американський лідер підкреслив, що «добрі друзі можуть розходитися в думці».
Він разом з канцлером попросив уряди двох країн вивчити практичні заходи, які ми могли б зробити спільно, і то, чи буде енергобезпеку і безпеку України зміцнюватися або послаблюватися, виходячи з російських дій.
Коментуючи питання про відмову ввести санкції щодо газопроводу, Байден наголосив, що на момент його вступу на посаду президента США вони не мали сенсу, оскільки газопровід був майже добудований, але був сенс обговорювати з Меркель, як запобігти використанню трубопроводу в якості інструменту «шантажу» з боку Росії.

У Мінекономіки ФРН повідомили, що всі дозволи на будівництво газопроводу видані. Також німецька влада підкреслили, що позиція ФРН за проектом залишається незмінною. Як розповів глава Nord Stream 2 AG Маттіас Варніг, завершення робіт на об’єкті заплановано на кінець серпня 2021 року.

Варніг також висловив упевненість, що транзит газу через Україну буде залишатися одним із шляхів поставок газу в Європу і після 2024 року.

Спочатку запуск «Північного потоку-2» був запланований на кінець 2019 року, але через американських санкцій його довелося відкладати кілька разів. У червні президент Росії Володимир Путін заявив, що завершення другої гілки трубопроводу відбудеться через півтора-два місяці.

Поділитись