Лавров заявив про готовність Росії до військової ескалації в Афганістані

Лавров заявив про готовність Росії до військової ескалації в Афганістані

Найближчі місяці можуть стати визначальними для Афганістану, очікується сплеск бойової активності, Росія готова до будь-якого розвитку подій, заявив у понеділок глава російського МЗС Сергій Лавров.


“Вирішальними можуть стати найближчі місяці. Судячи з прогнозів, на них доведеться черговий сплеск сезонної бойової активності. Багато чого буде залежати від готовності протиборчих афганських сторін вести конструктивний діалог і домовлятися з ключових питань майбутнього державного устрою”, – сказав Лавров. Він підкреслив, що “Росія готова до будь-якого розвитку подій в Афганістані”.

“Але, звичайно, наш інтерес полягає в тому, щоб ситуація там стабілізувалася. З цією метою разом з іншими країнами надаємо енергійне сприяння процесу національного примирення. Зокрема, робимо це в рамках розширеної” трійки “за участю Росії, США, КНР і Пакистану . надалі маємо на увазі активізувати роботу Московського формату, куди входять всі країни регіону і США”, – зазначив міністр в інтерв’ю ЗМІ.

Москва при контактах з талібами прямо виступає проти монополізації ними влади в Афганістані, при цьому побоювання з приводу такого сценарію звучать в першу чергу на Заході, заявив в понеділок глава російського МЗС Сергій Лавров.
“Побоювання щодо захоплення влади талібами звучать в першу чергу з боку західних спостерігачів. Однак, по-перше, самі таліби заявляють про відсутність таких намірів, а по-друге – існують афганські політичні сили, які, очевидно, не підтримають прихід талібів до влади силовим шляхом”, – сказав Лавров.

“У наших контактах прямо говоримо представникам руху талібів, що виступаємо проти монополізації ними влади. Для сталого врегулювання необхідно сформувати такий уряд, яке враховувало б інтереси всіх етнополітичних груп афганського суспільства”, – зазначив міністр.

В Афганістані йде протистояння урядових сил з талібами, які оволоділи значними територіями в сільських районах і розгорнули наступ на великі міста. У столиці Катару 12 вересня 2020 року, між афганським урядом і “Талібаном” стартували мирні переговори.

Раніше Росія закликала сторони конфлікту в Афганістані знизити бойову активність і повернутися до переговорів, заявила офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова.

“На жаль, на тлі розгортання повним ходом виведення американських і натовських контингентів з Афганістану в цій країні наростає військова напруженість”, – сказала Захарова на брифінгу.

Поділитись