Лавров назвав головну умову для нового саміту щодо врегулювання ситуації на Донбасі

Лавров назвав головну умову для нового саміту щодо врегулювання ситуації на Донбасі

На Мюнхенській конференції з безпеки глава МЗС Росії Сергій Лавров назвав головну умову проведення зустрічі в нормандському форматі.

Новий саміт глав Росії, Німеччини, Франції та України можливий тільки після того, як будуть виконані рішення попередньої грудневої зустрічі в Парижі.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров підкреслив, що розведення сил і засобів було погоджено лише у трьох населених пунктів. При цьому Київ гальмує відведення озброєнь від лінії зіткнення, констатує глава російського зовнішньополітичного відомства. “Поки ми прогресу ні на одному з напрямків не спостерігаємо”, – процитував заяву Лаврова “Інтерфакс”.

Прогрес, на думку Сергія Лаврова, відсутній і у взаємодії з розмінування. Ні руху вперед і по виконанню “формули Штайнмайєра” і по закріпленню статусу Донбасу в українському законодавстві.

Москва підкреслює, що заклики колег скликати наступний саміт в квітні, це тільки побажання і ідеї, які висловлюються. Але не більше того, підкреслив Лавров та додав, що при цьому проведення саміту впирається в небажанні Києва виконувати Мінські угоди і налагоджувати прямий діалог з Луганськом і Донецьком. Крім того, для зустрічі нормандської четвірки потрібно сформулювати новий порядок.

“Перш ніж скликати саміт, необхідно не тільки виконати те, про що раніше домовилися, але і зрозуміти, з яким набором рішень ми виходимо на нову зустріч у верхах, – підкреслив Сергій Лавров. – До цього варто приступити, коли завершиться процес реалізації того, що було досягнуто раніше”.

Більш того, Сергій Лавров додав, що спроби НАТО втягнути Україну в Альянс підривають зусилля по мінським угодами. Так російський міністр закордонних справ відреагував на заяви секретаря Північноатлантичного альянсу Йенса Столтенберга на зустрічі з Володимиром Зеленським.

“НАТО не має ніякого відношення до українських проблем, – пояснив Лавров. – Альянс тільки може ці проблеми посилювати, постійно підкрюслюючи, що НАТО чекає на Україну з відкритими обіймами до своїх лав. Цим тільки посилюється ситуація і підриваються зусилля на виконання Мінських домовленостей”.

Перший за три роки саміт лідерів країн “нормандської четвірки” пройшов в Парижі 9 грудня 2019 року. Домовленості передбачали розведення сил уздовж лінії зіткнення в трьох точках Донбасу до кінця березня 2020 року, а також обмін утримуваними особами за схемою “всіх на всіх”. Планувалося, що наступний саміт пройде через чотири місяці після зустрічі в Берліні.

Поділитись