Євросоюз втрачає терпіння щодо тих країн-членів ЄС, які не хочуть визнавати вимоги гомосексуалістів і лесбіянок.
Тепер виплати з бюджетів ЄС Польщі та Угорщини, а потім, можливо, і іншим підозрюваним в гомофобії країнам будуть поставлені в залежність від поваги прав ЛГБТ. Не визнаєш ЛГБТ – не отримаєш європейських грошей. Про це пише впливове американське ЗМІ «Politico».
Країни ЄС, які порушують права ЛГБТКІ (лесбіянок, гомосексуалістів, бісексуалів, трансгендерів, квір і інтерсексуалів – так розшифровується ця абревіатура), повинні піддатися фінансовими санкціями, каже Хелена Даллі (Helena Dalli), єврокомісар з питань рівності.
У розмові з нашим виданням перед таким, що відбувся в четвер, 12 листопада, запуском стратегії комісії із захисту прав ЛГБТКІ у всьому блоці, Даллі повідомила, що механізм, покликаний стимулювати країни Європи дотримуватися принцип верховенства права, узгоджений в рамках переговорів по довгостроковому бюджету ЄС, повинен застосовуватися для підтримки цінностей ЄС в цій сфері.
“Для мене це дуже важливо, це дуже чутливе питання, – каже вона. – Тому що це спосіб змусити країну зайняти по сексуальних меншин необхідну ЄС позицію. Я сподіваюся, не треба буде більше насильницьких заходів, ніж слова: “Послухайте, якщо ви не визнаєте верховенство закону (що стоїть на стороні ЛГБТКІ), то ви не отримаєте належну вам частину бюджету Євросоюзу”.
Так званий механізм обумовленості верховенством права жорстко вимагає виконання цього політичного вимоги. Цей механізм пов’язаний з виплатами з довгострокового бюджету всього ЄС. Якщо ви не виконуєте вимоги ЄС по ЛГБТКІ, вам можуть обмежити і виплати з фонду ЄС, покликаного допомогти країнам-членам відновити економіку після епідемії коронавируса. Депутати Європарламенту і деякі країни-члени ЄС категорично наполягали на тому, щоб «бити рублем» ті країни-члени ЄС, які не підтримують таке розуміння верховенства права. Новий механізм дасть ЄС можливість скорочувати фінансування цих країн в тому випадку, якщо вони відмовляються від виконання зобов’язань, передбачених верховенством права. І хоча текст механізму не включає в себе абревіатуру ЛГБТКІ, спрямованість документа ясна.
Перед остаточним прийняттям механізм обумовленості і той вплив, який цей механізм надасть на бюджетні виплати, – всі ці нововведення повинні будуть подолати ряд дрібних перешкод перед своїм остаточним затвердженням. Підозрюваний в гомофобії угорський прем’єр-міністр Віктор Орбан (Viktor Orban) погрожував накласти вето на угоду саме через зв’язок виплат його країні з верховенством права, що захищає ЛГБТКІ.
Нинішня стратегія Європейської Комісії щодо ЛГБТКІ спрямована, за словами єврокомісара Даллі, на «поліпшення якості життя людей». За даними проведеного Комісією дослідження, 43% людей, що відносять себе до ЛГБТКІ у всьому Євросоюзі, стикалися з дискримінацією в 2019 році, і в останні роки це процентне співвідношення тільки зростало.