Королеву Єлизавету викрили в приховуванні своїх статків

Королеву Єлизавету викрили в приховуванні своїх статків

У Великобританії розгорівся скандал, в який виявилася залученою королева Єлизавета II.

ЗМІ повідомили, що вона в 1970-х пролобіювала в уряді законопроект, який дозволив їй приховати від підданих розмір своїх статків. У Букінгемському палаці ці повідомлення спростовують. Офіційно ніколи не розкривалося, скільки коштів на рахунку у монарха. Однак вважається, що стан королеви обчислюється сотнями мільйонів британських фунтів.

«Згода королеви [на затвердження законів] – це парламентський процес, в якому роль суверена виключно формальна. Згода завжди надається монархом за запитом уряду. Будь-яке твердження про те, що суверен заблокував законодавство, просто не відповідає дійсності. Парламент вирішує, незалежно від королівської сім’ї, потрібно згода королеви в питаннях, які можуть зашкодити інтересам корони, включаючи особисте майно і особисті інтереси монарха»,- так представники британської королеви Єлизавети II відреагували на публікацію газети The Guardian.

Видання з посиланням на документи з Національного архіву Великобританії повідомило сенсаційну новину. У 1973 році консервативний уряд Едварда Хіта підготувало законопроект, що забороняв інвесторам таємно нарощувати значні частки в торгуються на біржі компаніях, набуваючи їх акції через підставні фірми або номінальних утримувачів. Тому він повинен був включати пункт, який надає директорам право вимагати, щоб будь-які кандидати, які володіють акціями їх компанії, розкривали за запитом особистості своїх клієнтів. Якби його прийняли, то королеву могли б змусити оприлюднити дані про її приватних вкладень, в тому числі про належні їй частках в приватних компаніях, а також їх вартості.

Однак, як стверджує газета, монарх ознайомилася з законопроектом заздалегідь в рамках процедури надання «королівського згоди» – до затвердження документа парламентом. Після цього Єлизавета II доручила своїм адвокатам зв’язатися з урядом і викласти свої заперечення. В результаті, як повідомляє The Guardian, королеві вдалося таємно пролобіювати зміни в законопроекті. Вона хотіла приховати від публіки розміри особистих статків, які, на її думку, «могли б викликати почуття незручності». Так, в документі з’явилася поправка, згідно з якою для деяких інвесторів можуть робити винятки і тримати в таємниці розмір їх вкладень і стану. В їх число потрапила і королева.

В результаті законопроект і його положення про секретності вступили в силу тільки через три роки. У той час при владі перебував лейбористський уряд Гарольда Вільсона. Інформацію про використання «королівського згоди», зазвичай записують в Hansard – офіційний протокол парламентських дебатів – перед третім читанням законопроекту. Однак в документі немає про це ані рядка. Як зазначає видання, «можливо, тому що королівську згоду вимагалось для версії документа 1973 року, яка так і не дійшла до третього читання». А в версію законопроекту 1976, тобто у «друге видання», була скопійована велика частина документа трирічної давності.

Розмір статків королеви публічно ніколи не розкривався. Однак вважається, що воно становить сотні мільйонів британських фунтів. The Sunday Times в минулому році оцінила стан Єлизавети II в £ 350 млн ($ 479,4 млн). Приблизно такі ж цифри наводить і журнал Forbes.

Видання зазначає, що королева володіє нерухомістю – Сандрінгемським палацом в Норфолку і замком Балморал в Абердіншир, предметами мистецтва, ювелірними прикрасами. Крім цього, у неї є землі і кінні ферми по всій країні.

У неї велика колекція ювелірних прикрас. Їх точна кількість не повідомляється, відомо лише, що всі вони варті мільйонів доларів. Королева також пишається колекцією марок, яку сім’я Віндзорів збирає з початку XIX століття. У ній є екземпляр кожної марки, яка коли-небудь випускалася в Британії.

Поділитись