Колишній власник Приватбанку звернеться до Європейського суду з прав людини

Колишній власник Приватбанку звернеться до Європейського суду з прав людини

Колишній власник Приватбанку, олігарх Ігор Коломойський після ухвалення банківського законопроекту планує звертатися до Європейського суду з прав людини.

“Мене пограбували, цей закон (“антиколомойський” ) закриває мені можливості на час судитися в Україні, тобто можливості на відновлення справедливості вичерпані, і я можу звертатися до Європейського суду. Портнов, до речі, з цього приводу зробив коментар якось. Напевно, я до нього звернуся, щоб він нас обслуговував. І отримаємо вирок Європейського суду, що націоналізація була незаконною, треба все повернути” – заявив він, пишуть finance.ua.

“Коли ухвалять закон, тоді вже буду звертатися. Ми обговорювали так, побіжно. Чому до нього? Він має великий досвід з 2014 року, він себе захищав, ще у нього були клієнти в його адвокатському об’єднанні, і він все виграв”.

Коломойський також стверджує, що він не має відношення до рекордної кількості правок в документі.

Коментуючи заяву директора НАБУ Артема Ситника про можливе оголошення підозр у справі Приватбанку, олігарх зазначив, що його прізвище не згадувалося директором НАБУ, а він сам зацікавлений в об’єктивному розслідуванні справи.

“По-перше, я стверджую, що гроші ніхто не вкрав, а якщо вкрали, то покажіть, куди їх поділи. Якщо ж не вкрали, то держава відібрала у мене підприємство, на яке витратило певні кошти. Держава 153 або 147 мільярдів поклала в установчий фонд. Вони нікуди не поділися, вони як лежали, так і лежать. За цей час заробили 60 мільярдів безпосередньо дивідендів і 15 або 20 мільярдів отримано податків. Тобто половина з вкладеної суми вже повернулася…” – сказав він.

У мене просто забрали курку, яка несла золоті яйця, і розповідають колишнім власникам, що її неправильно годували, що якби годували правильно – несла б платинові”.

Верховна Рада підтримала розгляд у другому читанні так званого “антиколомойського” законопроекту про банки за особливою процедурою, що дозволить швидше його розглянути.

Фінансовий комітет Верховної ради розглянув всі 16 335 поправок до “антиколомойського” законопроекту про банки і порекомендував депутатам підтримати законопроект у другому читанні. На розгляд поправок знадобилося 4 дні, норми, що стосуються справи Приватбанку, не змінилися.

Поділитись