Китай пропонує позику на 1 мільярд доларів Латинській Америці на доступ до своєї вакцини від Covid-19

Китай пропонує позику на 1 мільярд доларів Латинській Америці на доступ до своєї вакцини від Covid-19

Міністр закордонних справ Китаю Ван Йі оголосив позику на 1 мільярд доларів Латинській Америці та Карибському басейну на доступ до вакцини Ковід-19 під час віртуального збору з колегами з Латинської Америки.

Про це повідомляє CNN з посиланням на МЗС Мексики.

“Міністр закордонних справ Китаю заявив, що вакцина, розроблена в його країні, буде суспільною вигодою для загального доступу і що його країна призначить позику в розмірі 1 мільярд доларів на підтримку доступу [до вакцини] для країн регіону”, – йдеться у повідомленні.

Під час щоденного брифінгу в четвер президент Мексики Андрес Мануель Лопес Обрадор подякував Китаю за позику.

“Ми дуже вдячні Китаю, з урядом Китаю, Президентом – ви пам’ятаєте, що я мав можливість поговорити з ним по телефону – ми попросили його про медичне обладнання. Багато рейсів допомоги прибули з Китаю».

“Завжди було достатньо поставок обладнання, медикаментів, а зараз є ця пропозиція”, – додав він.

Віртуальну зустріч у середу очолили міністр закордонних справ Мексики Марсело Ебрард та Ван Йі. Їх колеги з Аргентини, Барбадосу, Чилі, Колумбії, Коста-Ріки, Куби, Домініканської Республіки, Еквадору, Панами, Перу, Тринідаду і Тобаго та Уругваю також приєдналися.

Напередодні зустрічі прес-секретар Міністерства закордонних справ Китаю Ван Венбін заявив у своєму щоденному брифінгу, що під час пандемії “Китай та країни Латинської Америки та Карибського басейну, окрім океанів, стояли разом проти цього спільного ворога і вели практичну та ефективну співпрацю на благо усього нашого народу».

Він заявив, що зустріч “консолідує консенсус між двома сторонами щодо спільної боротьби з пандемією, зміцнить політичну взаємну довіру, підтримує багатосторонність” та створить громаду, яка має спільне майбутнє для регіонів.

Латинська Америка стала епіцентром глобальної пандемії наприкінці травня. Аналіз CNN даних Університету Джона Хопкінса (JHU) минулого тижня встановив, що в Латинській Америці та Карибському басейні постраждало більше смертей від коронавірусу, ніж у США та Канаді.

За даними JHU, Бразилія займає друге місце в світі за кількістю випадків у світі. Китайська біотехнологічна компанія Sinovac розпочала випробування вакцини фази 3, а також ще одне випробування фази 3 Оксфордського університету та фармацевтичної компанії AstraZeneca.

Перу, Чилі та Мексика також входять в першу десятку країн за підтвердженими випадками, в той час як вірус також поширюється у Венесуелі.

Поділитись