Казахстанська компанія ARC Group допомагає РФ обходити міжнародні санкції, обслуговуючи російські літаки Су-30СМ, на яких встановлене французьке авіаційне обладнання THALES та SAFRAN.
Про це йдеться у розслідуванні міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm з посиланням на унікальні документи і свідчення.
Зазначається, що розкрито сенсаційну схему, яка дозволяє Росії продовжувати обслуговувати свою військову авіацію.
«Станом на 2024 рік, Росія має до 130 одиниць модернізованих винищувачів 4++ покоління Су-30СМ. Під час російського вторгнення в Україну, росіяни втратили не менше 15 таких бортів. Але могли втратити значно більше через санкції, бо на літаках Су-30СМ використовується авіоніка іноземного виробництва, переважно французьких компаній THALES та SAGEM (а після поглинання останньої – SAFRAN)», – зазначили розслідувачі.
Вказується, що без цього обладнання пілот фактично стає сліпим, а російський літак перетворюється на купу заліза в повітрі. Тому для того, щоб продовжувати експлуатувати борти і бомбити українські міста, росіянам потрібно постійно обслуговувати французьке обладнання.
«Обслуговувати пристрої можуть виключно сертифіковані виробником фахівці на такому ж сертифікованому обладнанні. Після повномасштабного вторгнення Росія нібито втратила доступ до таких можливостей, але, як показують здобуті нами документи, російська сторона знайшла у казахстанському підряднику чудовий канал обходу санкцій», – констатували у InformNapalm.
У розслідуванні акцентується, що Казахстанська компанія ARC Group, яка допомагає РФ обходити санкції, виглядає підозріло з самого моменту заснування у 2014 році. Зокрема, її очолив Алданазар Сагинбек 1998 р.н., тобто у 16 років.
Було встановлено, що співпраця казахстанської фірми-прокладки з росіянами триває як мінімум два роки.
«Весь цей час казахстанська компанія цинічно вводила в оману французьку сторону… Ми сподіваємося, що французькі THALES та SAFRAN неодмінно побачать, що їх контрагенти відверто, підступно і цинічно брешуть. З одного боку, вони підписують документи, де зобовʼязуються не передавати третім сторонам, і особливо Росії, товари, обладнання та послуги, а з іншого – виконують все, що потрібно росіянам і отримують від них фінансування. Ми також сподіваємося, що ця історія не завершиться простим розірванням договору та відкликанням ліцензій. Французькі компанії мають право на повне відшкодування витрачених ресурсів», – додали у InformNapalm.