Канцлер Австрії заявив, що політичні опоненти постійно хочуть змістити його з поста

Канцлер Австрії заявив, що політичні опоненти постійно хочуть змістити його з поста

Федеральний канцлер Австрії Себастьян Курц розповів, що політичні опоненти безперервно роблять спроби змістити його з цієї посади на користь соціал-демократів.

З такою заявою лідер консервативної Австрійської народної партії виступив в середу на тлі висунутих проти нього звинувачень за підозрою в дачі неправдивих свідчень Спецкомітету парламенту у справі “Ібіца-гейт”.

“Що є метою того, що відбувається? Мета відбувається – Курц повинен піти. З тих пір, як я став канцлером, робляться спроби спочатку демонстраціями, потім відстороненням в парламенті, тепер постійними звинуваченнями якимось чином мене змістити з поста. Я вам можу сказати, що я поважаю наші закони і нашу конституцію. Але закон природи, який, по всій видимості, деяким хочеться реалізувати, коли в Австрії федеральним канцлером дозволено бути тільки соціал-демократу, я не визнаю “, – підкреслив Курц в ефірі телеканалу ORF-2.

Курц вказав, що спеціальний комітет парламенту, створений для розслідування подій навколо “Ібіца-гейт”, переслідує політичні цілі і не налаштований на пошук істини в цій справі. “Я, як і багато спостерігачів, усвідомив політичну мету цього спецкомітету, тому я не бачу необхідності продовжувати його роботу”, – додав Курц.

Канцлер Австрії при цьому процитував відому австрійську суддю, яка спочатку брала участь в роботі цього парламентського комітету, але була змушена його покинути через відсутність у його учасників професійного підходу, її образила парламентарій від опозиційної партії “Нова Австрія”. Суддя відзначала, що в Спецкомітету парламенту не виявляють повагу до осіб, які виступають в якості свідків з показаннями.

Розслідування проти Курца

Раніше стало відомо, що Австрійська прокуратура з протидії економічним злочинам та корупції почала розслідування відносно Курца і глави його адміністрації Бернхарда Бонеллі за підозрою в дачі неправдивих свідчень перед парламентаріями, які беруть участь в Спецкомітету парламенту щодо з’ясування обставин справи “Ібіца-гейт” 2019 року.

В ході цього процесу, серед інших моментів, розглядалося питання про процедуру призначення Томаса Шміда на посаду керівника державного холдингу “Естеррайхіше Бетайлігунгс АГ”, через який держава володіє акціями важливих австрійських підприємств. Представники опозиційної партії “Нова Австрія” запідозрили, що Курц в червні 2020 року за присягою збрехав, коли негативно відповів на питання, чи обговорював він це призначення з Шмідом. У зв’язку з цим опозиція подала відповідну заяву в прокуратуру, яка була змушена розпочати слідство.

Сам Курц заявив, що не піде у відставку, оскільки не давав неправдивих свідчень, зазначивши, що він готовий викласти судді своє бачення ситуації, якщо справа дійде до офіційного звинувачення з боку прокуратури і буде передано судді.
Шлях Курца на посаді канцлера

Себастьян Курц перший раз став федеральним канцлером Австрії в 2017 році за підсумками дострокових парламентських виборів в республіці. Перемогу на них здобула очолювана ним Австрійська народна партія з відривом від найближчого опонента Соціал-демократичної партії Австрії (СДПА). Представник соціал-демократів перш протягом десятків років ставав канцлером республіки. Вибори 2017 роки позбавили СДПА участі в австрійському уряді протягом наступних років через відсутність підтримки електорату.

У травні 2019 року опозиційні партії австрійського парламенту разом з соціал-демократами загальним числом голосів винесли вотум недовіри уряду Курца в зв’язку зі скандалом “Ібіца-гейт” навколо віце-канцлера Хайнца-Крістіана Штрахе. Він тоді очолював Австрійську партію свободи, яка була молодшим партнером по урядовій коаліції разом з партією Курца.

У вересні 2019 року в Австрії знову відбулися дострокові парламентські вибори, які зі значно збільшеною підтримкою виборців знову виграла Австрійська народна партія разом з її лідером Курцом. У січні 2020 року Курц вдруге став канцлером Австрії.

Поділитись