Іран пропонує іншим мусульманським країнам створити власну криптовалюта. Природно, це робиться під приводом боротьби з США.
Іран, що знаходиться в дуже важкому становищі через санкції США, здається, вже не знає як з ними боротися. І хапається за будь-яку ідею, яка може теоретично йому допомогти вижити. Тепер такою ідеєю стало створення загальної мусульманської криптовалюти. З такою ідеєю виступив президент Ірану Хасан Роухані. Саме він запропонував іншим ісламським країнам створити власні віртуальні гроші. Роухані прямо заявив, що ісламські країни повинні боротися з пануванням американського долара і фінансового режиму США.
Хоч пропозиція була зроблена до всього ісламського світу, зрозуміло, що Ірану домовитися можна буде мало з ким. По-перше, не весь ісламський світ знаходиться в такій жорсткій конфронтації з США, як Іран. По-друге, що ще важливіше – весь ісламський світ дуже роз’єднаний. Як мінімум на шиїтів і сунітів. Їх протиріччя сильніші, ніж любов чи ненависть до США. Іран, як шиїтська держава, навряд чи може що-небудь запропонувати, наприклад, сунітській Саудівській Аравії. Яка до того ж саме Іран підозрює у нещодавній атаці дронів і крилатих ракет на свою нафтову інфраструктуру.
Поки пропозиція Ірану підтримала тільки Малайзія, на території якої і було зроблено цю пропозицію. Всі інші учасники саміту ісламських країн вкрай стримано поставилися до пропозиції Ірану про створення криптовалюта. А деякі навіть розкритикували пропозицію Роухані. Наприклад, президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган зажадав зосередиться на ісламському фінансуванні з залученням реальних грошей, а не якимись сирими технологіями.
Відзначимо, що з реальними грошима у Ірану в останні місяці все дуже погано. США заборонили купувати всім країнам світу іранську нафту, а також відключили країну від платіжних систем. Таким чином, в Іран припинився приплив іноземної валюти.
У країні вже почалися народні бунти. Через подорожчання бензину протестувальники спалили Центробанк. У десятках містах люди влаштовують регулярно акції протесту. Не дуже зрозуміло чи має влада ресурс для стримування народного невдоволення. Тому мрія про криптовалюта в Ірані, звичайно, залишиться не більше, ніж фантазією. В даний час правлячий режим швидше націлений на самовиживання. Такі екзотичні речі, як криптовалюта, в таких умовах не виробляється.