Іран погрожує вбивством кандидату в президенти США Дональду Трампу

Іран погрожує вбивством кандидату в президенти США Дональду Трампу

Іран погрожує вбивством кандидату в президенти США Дональду Трампу та деяким з його колишніх високопоставлених генералів і стратегів з національної безпеки. Тегеран не блефує і не збирається здаватися найближчим часом.

Про це пише Politico із посиланням на американську розвідку.

Іран відкрито погрожує Трампу і тим, хто контролював його стратегію національної безпеки, з січня 2020 року, коли Трамп наказав завдати удару з безпілотника, в результаті якого загинув Касем Сулеймані, на той час найвпливовіший іранський військовий генерал.

Минулого місяця представники розвідувального співтовариства США поінформували кампанію Трампа про погрози вбивства колишнього президента з боку Ірану, причому в кампанії Трампа заявили, що їх попередили про те, що загроза «посилилася за останні кілька місяців». Брифінг відбувся після двох спроб замаху на Трампа цього літа. Жодних доказів, які б пов’язували їх з Тегераном, представлено не було.

Але зусилля Ірану, спрямовані на вбивство Трампа і колишніх високопосадовців, яких він звинувачує в ударі по Сулеймані, є ще більш масштабними і агресивними, ніж повідомлялося раніше, за словами десятка чиновників, знайомих з іранською загрозою вбивства.

І хоча уряд пішов на безпрецедентні заходи, щоб захистити багатьох з цих чиновників, деякі з тих, хто стикається з подібними загрозами, не отримують жодного державного захисту.

Джерела видання колективно змалювали картину повсюдної загрози вбивства, яка є набагато конкретнішою, ніж графічні відео, зухвалі прокламації та погрозливі пости в соціальних мережах, що потрапили в поле зору громадськості. Вони детально описали хакерські атаки і цифрове стеження за колишніми посадовцями та членами їхніх родин, барабанний дріб персональних попереджень ФБР про нові загрози з боку Ірану, дедалі напруженіші дискусії про те, як захистити окремих осіб на тлі триваючих змов, а також спроби підозрюваних іранських оперативників відстежити американського посадовця під час його поїздки за кордон.

Багато з тих, хто спілкувався з Politico, стверджують, що американський уряд все ще не усвідомив іранську загрозу і ще не знайшов надійного способу захистити всіх, хто перебуває в зоні ризику, так довго, як це необхідно, створюючи для Тегерана можливість реалізувати свої погрози.

Нещодавно законодавці виділили більше грошей, щоб допомогти Міністерству оборони і Державному департаменту підвищити і без того безпрецедентний рівень захисту для деяких колишніх чиновників відомств, яких Іран намагається вбити, що коштує федеральному уряду близько 150 мільйонів доларів на рік.

Але колишні чиновники Ради національної безпеки, які, за деякими даними, також потрапили до іранського списку, значною мірою залишилися наодинці. Оскільки вони працювали на Білий дім, вони вважають, що повинні розраховувати на захист з боку Секретної служби. Агенція активізувалася — але лише частково. В одного колишнього чиновника Ради національної безпеки без пояснення причин відкликали урядову охорону. Другому довелося докладати зусиль, щоб отримати цей захист, а інші так і не отримали жодної підтримки з самого початку.

Деякі з цих чиновників зараз витрачають сотні тисяч доларів щороку на безпеку для себе і своїх родин.

Шон Саветт, речник Ради національної безпеки, заявив, що адміністрація Байдена вважає загрози з боку Ірану «питанням національної та внутрішньої безпеки найвищого пріоритету». Саветт також заявив, що Іран зіткнеться з «серйозними наслідками», якщо він нападе на громадян США, в тому числі на тих, хто служив уряду.

Навіть вбивство менш високопоставленого чиновника, ніж колишній президент, може призвести до кризи у відносинах між двома країнами.

«США розглядатимуть це як акт війни. Я не знаю, як ми відреагуємо на це, але це не буде приємний день для іранського режиму», — заявив конгресмен Джим Хаймс, провідний член Комітету з питань розвідки Палати представників Конгресу США

Поділитись