Губернатор Техасу готовий до конфлікту з федеральною владою щодо ситуації з кордоном

Губернатор Техасу готовий до конфлікту з федеральною владою щодо ситуації з кордоном

Губернатор Техасу Грег Ебботт заявив, що готовий до конфлікту з федеральною владою щодо ситуації з мексиканським кордоном.

Нагадаємо, сьогодні минув термін, до якого влада Техасу мала пустити федеральних прикордонників до ділянки кордону з Мексикою, де зараз техасці зводять укріплення для запобігання нелегальній міграції.

Але, як випливає із заяви Грега Ебботта, влада Штату підкорятися вимогам Вашингтона не буде.

Більше того, він сказав, що йому вже прийшла допомога – 10 штатів надіслали підрозділи Нацгвардії.

«Наразі близько 10 [штатів] направили Національну гвардію або інші правоохоронні органи до нас на допомогу. Тепер вони об’єдналися з нами, і це боротьба за майбутнє Америки», – сказав Ебботт у коментарі телеведучому Такер Карлсон.

Потім Такер запитав про потенційний конфлікт із федеральними силами.

«Все, що ми можемо зробити, — це бути максимально підготовленими, задіяти якнайбільше людей, зробити все можливе, щоб встановити більше прикордонних бар’єрів та заборонити незаконний в’їзд. Ми працюємо незалежно від того, що робить адміністрація Байдена», — сказав Ебботт.

Техас – це один із найважливіших для економіки США штатів

Техас – це один із найважливіших для економіки США штатів, який дає 9% всього ВВП країни. Це центр американського нафтовидобутку. За обсягом видобутку нафти Техас посідає третє місце у світі після Росії та Саудівської Аравії.

У 2021, Ілон Маск переніс штаб Tesla до Техасу. Там розташовується Starbase SpaceX і основні потужності з виробництва сучасних ракет.

Якби Техас був окремою країною, то з ВВП 1,8 трлн. дол. це буде 12 економіка світу, яка б обганяла Південну Корею, Бразилію, Австралію, Росію, Іспанію.

ВВП душу населення 78 тис. дол. У Китаї та Росії – 12 тис. У Південній Кореї 34 тис. дол., у Німеччині 51 тисяча.

Адміністрація Байдена вважає «небезпечними» дії губернатора Техасу із захисту кордону США.

Про це заявила прес-секретар Білого дому Карін Жан-П’єр.

Нагадаємо, сьогодні губернатор Техасу Грег Ебботт оголосив, що готовий до конфлікту з федеральною владою щодо ситуації з мексиканським кордоном.

Техас має свою історію боротьби за незалежність.

До 1836 Техас входив до складу Мексики. При цьому сюди активно приїжджали переселенці із США. За підсумком англомовного населення тут побільшало іспаномовного, що підігрівало сепаратистські настрої.

Остання крапля стала скасування рабства мексиканським урядом, що обурило американських іммігрантів, які добре заробляли на плантаціях.

І Техас у 1836 році оголосив себе незалежною республікою.

Слідом за цим пішла війна техасців з мексиканцями, в якій Техасу допомагали численні добровольці зі США (офіційно Вашингтон заявляв про свою неучасть у війні).

За підсумками Техас відстояв незалежність та відновив рабство.

Проте переодичні сутички мексиканських військ та техасців тривали. І молода республіка вирішила приєднатися до США.

Американо-мексиканська війна 1846-48 років закінчилася перемогою Штатів, і Мексика була змушена відмовитися від претензій на Техас. До речі, під час цієї війни США віджали у Мексики також Каліфорнію, Нью-Мексико, Аризону, Неваду, Юту, Колорадо. Разом із Техасом ці регіони становили 55% (!) території Мексики.

У Мексиці війну називають Інтервенцією Сполучених Штатів.

У роки громадянської війни 1861-65 років Техас перебував у складі Конфедерації, що виступала за збереження рабства США. Саме в Техасі 12 травня 1865 відбулася остання битва Громадянської війни, що закінчилася поразкою Конфедерації.

Техас вважається єдиним штатом, який приєднався до США як незалежна держава. І на цій підставі частина техаських діячів вважають, що штат має право на відділення. І хоч на федеральному рівні це право не визнається, рух за відновлення незалежності Техасу існує і, як пишуть мериканські ЗМІ, на тлі нинішніх проблем із федеральним центром свою діяльність активізувало.

До речі, в Мексиці іноді політики експлуатують ідею Реконкісти – повернення захоплених американцями «споконвічно мексиканських територій» і «виходу на межі 1836 року». Цю концепцію просувають як вкрай ліві, так і праві політсили. На офіційному рівні мексиканська влада її не підтримує, але в народі ідея Реконкісти досить популярна.

За низкою опитувань, більшість мексиканців вважають, що південний захід США має належати до Мексики. А коли 2008 року горілка «Абсолют» у ході рекламної кампанії в Мексиці розмістила на своїх постерах карту країни зі старими кордонами, це викликало приплив національної гордості мексиканців.

Серед американських конспірологів виникла навіть теорія про існування серед мексиканської еліти «плану Ацтлан» – повернення південного заходу США Мексиці. Офіційно його ніхто не підтверджував і в політологічному середовищі це вважає однією з теорій змови.

Але, у зв’язку з бурхливими подіями в Техасі та наростанням політичної напруженості в Штатах, не варто виключати найнесподіваніших варіантів.

Поділитись