Навряд чи після інавгурації обраного президента США Дональда Трампа інтенсивність бойових дій на фронті в Україні буде знижена. Уже зараз створено всі умови для того, щоб протягом 2025 року Україна мала змогу вести стійку оборону.
Таку думку в інтерв’ю «Обозревателю» висловив військовий експерт, колишній речник Генштабу ЗСУ, полковник Владислав Селезньов.
«Безумовно, до дня інавгурації Трампа Путін постарається створити максимально комфортні умови для можливого виходу на переговорний трек. Цілком можливо, він розраховує, що Трамп змусить українське військово-політичне керівництво погодитися на частину ультимативних умов Кремля. Але фактор неготовності керівництва нашої країни до таких дій очевидний. Це була б політична смерть будь-якого політичного діяча нашої країни, незалежно від статусу і рангу, який тільки заїкнеться про такі формати і варіанти», – заявив він.
На його думку, говорити про передумови ухвалення українським суспільством таких умов можна тільки в тому разі, якщо противник вчинить акт державного терору:
«Я маю на увазі масштабну ракетну атаку із застосуванням комплексу РС-26 «Рубіж», інших ракетних систем середнього або дальнього радіусу дії, що може призвести до колосальних втрат. Тобто своєрідне дзеркало подій 1945 року – американське бомбардування Хіросіми і Нагасакі, що призвело тоді до капітуляції імперіалістичної Японії. Чи готовий Путін піти на такий варіант? Я думаю, він розглядатиме його в контексті наслідків для себе. Такий варіант виключати не можна, але і робити ставку на нього як на єдино можливий варіант вирішення ситуації теж не слід. Адже ми не знаємо, якою буде реакція світової спільноти на такий акт державного терору».
Як додав Селезньов, для Путіна Україна – це лише один із кейсів, які його цікавлять, його цікавить входження РФ у трійку світових лідерів.
«Він готовий створити умови а-ля Ялтинської або Потсдамської конференції, щоб поділити планету на трьох – США, Росію і Китай. Готовий Дональд Трамп іти на такий формат? Думаю, що ні. Для нього головний суперник і партнер по переговорах – це Китай. А Росія – це країна-сателіт або проксі КНР. Тому я не думаю, що фактор ядерного потенціалу Росії розглядатимуть як винятковий, який змушує Трампа змінити бачення майбутнього геополітичного розкладання на планеті», – вважає експерт.
Він упевнений, що винятковий фактор, який впливатиме на інтенсивність або деескалацію бойових дій на полі бою – фактор ресурсів і в росіян, і в українських Сил оборони:
«Поки що ресурси в обох сторін є. Тому говорити про стагнацію або оперативну паузу немає сенсу».