Імран Хан постане перед судом у справі про продаж подарунків

Імран Хан постане перед судом у справі про продаж подарунків

Колишній прем’єр-міністр Пакистану та голова опозиційної партії “Рух за справедливість” Імран Хан у суботу постане перед окружним судом Ісламабада у справі про продаж їм дорогих подарунків від лідерів іноземних держав, отриманих під час перебування при владі.

Про це повідомляє телеканал Geo TV.

За його даними, Хан у суботу вранці відбув зі своєї резиденції у Лахорі, щоб особисто взяти участь у засіданні окружного суду пакистанської столиці. У зв’язку з побоюваннями руху про наявність загрози життю голови партії влади Ісламабада ввели підвищені заходи безпеки в місті на час розгляду справи стосовно Хана.

Судовий розгляд

У жовтні 2022 року Виборча комісія Пакистану усунула Хана від виборів і позбавила його права обіймати урядові посади строком на п’ять років через “некоректне” заповнення фінансової звітності про доходи на посаді прем’єр-міністра. Рішення про це було ухвалено на тлі підозр у привласненні Ханом як мінімум 36 млн пакистанських рупій ($137,7 тис.) від продажу іноземних подарунків та у зв’язку зі слідством, яке проводиться щодо нього. Ініціатором звинувачень було державне сховище іноземних подарунків “Тошахана”.

За повідомленнями ЗМІ, екс-глава кабміну, зокрема, підозрювався у продажу ювелірам подарованих лідерами держав Близького Сходу кількох наручних годинників загальною ринковою вартістю 154 млн рупій ($1,897 млн). Імран Хан нібито продав ці подарунки зі значною знижкою, а потім передав лише 20% від отриманих сум держсховищу “Тошахана”, привласнивши гроші, що залишилися від продажу. Тоді уряд Пакистану засекретив усі дані про дари прем’єр-міністру під приводом того, що обмін подарунками глави уряду з іноземними лідерами “відбиває міждержавні відносини” і розкриття такої інформації може завдати шкоди інтересам країни у сфері міжнародних відносин.

У листопаді 2022 року Окружний суд Ісламабаду порушив кримінальну справу проти Хана за звинуваченням у продажу ним дорогих подарунків, отриманих від лідерів іноземних держав за час перебування на чолі уряду.

Ордер на арешт

28 лютого 2023 року окружний суд пакистанської столиці видав ордер на арешт екс-прем’єра Імрана Хана без права внесення застави через постійні неявки політика на засідання, у зв’язку з чим його не могли звинуватити. 7 березня Високий суд Ісламабада призупинив дію розпорядження суду, зобов’язавши Хана бути особисто присутнім на розгляді у його справі 13 березня. У зазначений день лідер руху у черговий раз не з’явився, що його адвокати цього разу пояснили поганим самопочуттям та “інвалідністю”, яку Хан отримав у результаті вчиненого на нього у листопаді 2022 року замаху. У зв’язку з цим дія ордера на арешт екс-прем’єра була відновлена.

З 14 по 15 березня правоохоронці зробили зусилля для затримання Хана відповідно до постанови суду, проте зіткнулися з опором з боку активістів та прихильників руху, внаслідок чого понад 60 поліцейських отримали поранення. Водночас адвокати Хана в Ісламабаді змогли переконати судові інстанції знову призупинити дію ордера на його арешт під зобов’язання самостійно прийти до суду.

Екс-главу уряду Пакистану було усунуто з посади 10 квітня 2022 року внаслідок винесення йому вотуму недовіри. Незадовго до цього Хан заявив, що його уряду загрожували США та місцева опозиція. Колишній прем’єр також неодноразово заявляв, що політичний процес проти нього інспірований та фінансується з-за кордону.

Поділитись