Європейський Союз з початку проведення російської спеціальної військової операції із захисту Донбасу перевів Москві €47 млрд за постачання енергоресурсів.
Про це у четвер, 28 квітня, повідомило на своєму сайті турецьке агентство Anadolu.
За його даними, об’єднання щодня платить $450 млн за нафту та $400 млн за природний газ. Повна заборона на енергоносії з Росії ЄС не запроваджує, незважаючи на засудження спецоперації.
Автор матеріалу додав, що можливе ембарго на вуглеводні з Росії стануть ударом по обидва боки, але Москва зможе в майбутньому залишитись у плюсі, оскільки знайде інші канали збуту в інших країнах.
Наразі заявки на постачання російського газу до Європи через територію України зросли, незважаючи на відмову Варшави платити за газ карбованцями. Польща отримуватиме газ із Німеччини.
Номінацію на прокачування газу через територію України 27 квітня було переглянуто з 49,8 млн куб. м до 64,8 млн. куб. м, заявка на 28 квітня становить 63,4 млн. куб. м, свідчать дані «Оператора ГТС України».
Раніше стало відомо, що Угорщина використовуватиме запроваджену Росією схему платежів за російські нафту та газ. Як зазначили в Будапешті, країна не має альтернативних джерел енергоресурсів, які б дозволили їм припинити імпорт із Росії в найближчі кілька років.
Напередодні Фінляндія відмовилася оплачувати російський газ карбованцями. Днем раніше це зробили Болгарія та Польща, після чого постачання газу до цих країн припинилося.
15 квітня президент Польщі Анджей Дуда підписав закон про особливі заходи щодо захисту національної безпеки. Серед них – запровадження ембарго на імпорт вугілля з РФ. Вказувалося, що заборона на постачання цього енергоносія стосується, зокрема, і приватних фірм. За його порушення загрожуватиме покарання аж до позбавлення волі.
13 квітня президент РФ путін заявив, що відмова низки західних країн від нормальної співпраці з Росією, а також від частини російських енергоресурсів уже вдарила по Європі та США. Скрізь зростають ціни і зашкалює інфляція, яка, за словами російського лідера, для цих країн має абсолютно безпрецедентний характер.
На тлі антиросійських санкцій 23 березня путін заявив про те, що країна перейде на оплату постачання газу до недружніх держав за рублі. 31 березня було підписано відповідний указ.