Європа може не відправити свої війська в Україну після війни

Європа може не відправити свої війська в Україну після війни

«Коаліція охочих», яку очолюють Велика Британія та Франція, має на меті допомогти захистити Україну після можливого припинення вогню, однак таке об’єднання може зайти у глухий кут, якщо не отримає зобов’язань від Білого дому щодо надання гарантій безпеки.

Про це пише Bloomberg, посилаючись на свої джерела.

За словами співрозмовників, міністри оборони цього об’єднання збираються, аби обговорити те, чи потребують миротворчі сили, які складаються з добровільних учасників, «підтримки США». Відомо, що прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер чітко дав зрозуміти, що такі сили будуть життєздатними лише за умови гарантій безпеки з боку США.

«Європейські лідери намагаються виокремити для себе роль у переговорах про припинення вогню щодо війни Росії в Україні, які ведуть США. Велика Британія і Франція намагалися переконати Дональда Трампа запропонувати авіацію, спостереження за кордоном і розвідку, а не війська, але президент США ухиляється від таких зобов’язань відтоді, як цей план був запропонований два місяці тому», – підкреслили у Bloomberg.

Водночас британські офіційні особи наполягають на тому, що Україна є важливим членом коаліції, яка погодилася підтримати державу у разі того, якщо США зупинять для неї допомогу.

Водночас раніше Стармер заявляв, що підтримка з боку США повинна бути, адже американські гарантії безпеки є «єдиним способом» ефективно стримати РФ від повторного нападу на Україну.

За словами джерел Bloomberg, близько 15 країн підтвердили свою готовність надати війська для цієї операції. Попри те, що НАТО не бере безпосередньої участі на цьому етапі, Канада і Австралія, як кажуть офіційні особи, є серед країн, які запропонували свої сили для спільної роботи з європейськими військами.

«Командувачі французької і британської армій проведуть брифінг для міністрів оборони після поїздки в Україну, частково спрямованої на оцінку потреб країни, і представлять варіанти конкретного планування. Рамки втручання сил все ще обговорюються», – додали у виданні.

Водночас західні офіційні особи кажуть, що сильна післявоєнна українська армія є невід’ємною частиною цієї коаліції.

«Європейські чиновники, які також говорили на умовах анонімності, заявили, що вони визнають, що адміністрація Трампа майже напевно виведе частину з приблизно 80 000 американських військовослужбовців, розгорнутих на континенті, в тому числі в деяких східних країнах, найбільш схильних до загрози з боку Росії. Вони заявили, що їхня увага зосереджена на пом’якшенні найгірших наслідків такого кроку», – підсумували у Bloomberg.

Поділитись