Вірменський лідер Нікол Пашинян розраховує на зустрічі міністрів закордонних справ Азербайджану і Вірменії по врегулюванню конфлікту в Нагірному Карабасі, які пройдуть у Вашингтоні, і посилає черговий сигнал Росії.
Про це пише «Вільна преса». Конфлікт між Вірменією і Азербайджаном в Нагірному Карабасі перейшов в гостру фазу 27 вересня. 10 жовтня за підсумками переговорів глав МЗС Росії, Вірменії та Азербайджану Єреван і Баку оголосили гуманітарне перемир’я. З тих пір сторони неодноразово звинувачували один одного в його порушенні. 20 жовтня Президент Азербайджану оголосив про взяття ряду населених пунктів в Нагірному Карабасі, в тому числі міста Зенгілан. А вірменський лідер констатував, що на даному етапі конфлікт не має політичного рішення.
23 жовтня держсекретар США Майк Помпео проведе зустрічі з міністрами закордонних справ Азербайджану і Вірменії. На думку американського політолога і експерта в області міжнародних відносин Пітера Тейса, великого прориву чекати не варто, однак посередництво Вашингтона може дати більше часу вірменській стороні.
«Цей кавказький візит спрямований на підвищення міжнародного іміджу адміністрації Трампа і підкреслення свого геополітичного положення в світі», – упевнений він.
При цьому «Свободная пресса» зазначає, що є дані про обстріл з боку Вірменії після досягнутих домовленостей про перемир’я в Москві.
«Такий крок Єревана важко розглядати інакше, як відверту демарш по відношенню до миротворчих зусиль Москви. Яку не вдається втягнути в конфлікт на боці Вірменії або активізувати дії по лінії ОДКБ», – наголошується в статті.
Також видання нагадало, що Пашинян вже назвав президента Франції Еммануеля Макрона найбільш комфортним співрозмовником, а також фактично продемонстрував Росії, що США є головними в Мінській групі по карабахському врегулюванні. «Відхід з російської орбіти» підтверджує і візит до Брюсселя для зустрічей з генсеком НАТО Йенсом Столтенбергом і головою Європейської ради Шарлем Мішелем президента Вірменії Армена Саркісяна.
«Ось тільки Москва, здається, досить спокійно дивиться на ці маневри лавірує між Заходом і Росією Вірменії, особливо на тлі стабільних відносин з Азербайджаном», – підкреслюється в статті.
Раніше глави МЗС Вірменії і Азербайджану прибули в Москву, але не зустрілися один з одним. Особистої зустрічі, як це було в ході десятигодинних переговорів в особняку МЗС РФ в ніч на 10 жовтня, на цей раз між міністрами Вірменії та Азербайджану не відбулися — тільки дві окремих розмови з Сергієм Лавровим.