Японія змінює конституцію та прибирає заборону на утримання армії

Японія змінює конституцію та прибирає заборону на утримання армії

Японія змінює конституцію та прибирає заборону на утримання армії вперше після 2 Світової війни.

Продовжити роботу щодо зміни основного закону країни має намір прем’єр-міністр Японії Фуміо Кісіда, 26 лютого, повідомляє агентство Kyodo News.

“Нинішній час вимагає перегляду конституції”, – заявив Кісіда під час виступу на з’їзді правлячої Ліберально-демократичної партії.

Редакція основного закону країни, що діє, була прийнята за підсумками поразки Японії у Другій світовій війні і не змінювалася з тих пір. У ній міститься дев’ята, так звана «пацифістська» стаття, яка забороняє їй вести військові дії та утримувати власну армію.

Однак серед політичної еліти країни протягом багатьох років поширення набувають ідеї перегляду конституції. За підсумками загальних виборів до нижньої та верхньої палати парламенту 2021 та 2022 років прихильники зміни основного закону країни отримали конституційну більшість мандатів, що дозволяє їм здійснити це.

З цією метою пройшло кілька зборів міжпартійних профільних груп. Вони обговорювали, які саме статті та як вони згодні змінити.

Однак на тлі скандалів навколо зв’язків депутатів правлячої партії із сектою «Церква Об’єднання» обговорення цих питань у публічному полі значно скоротилися. В цей час також сильно знизилося

Тепер Кісіда нагадав, що він готовий працювати над зміною конституції і має намір розпочати обговорення цього питання до парламенту.

У рамках свого виступу прем’єр-міністр також закликав свою партію максимально утримати наявні у неї депутатські мандати та місця в місцевих органах влади на майбутніх місцевих та додаткових виборах. Після скандалу навколо зв’язків депутатів правлячої партії з сектою «Церква Об’єднання» уряд різко знизився з позначок 50–65% у липні до рівня 30–40% у вересні і відтоді залишається на цьому рівні.

Затриманий на місці замаху вбивця заявив слідчим, що він пішов на злочин через тісні зв’язки Абе з цією організацією, а не через його політичну діяльність. Після цього виявилось, що майже половина депутатів правлячої партії так чи інакше були пов’язані з цією організацією.

Заснована в 1954 році в Південній Кореї секта відома своїми масовими весіллями, а також залякуванням своїх послідовників з метою отримання пожертв та продажу предметів за суттєво завищеними цінами.

Поділитись