Читачі німецької газети Die Zeit висловили здивування риторикою американського президента Джо Байдена щодо Росії.
Так, одні користувачі порталу вказали на важливість двосторонніх переговорів і необхідність вирішення стратегічних питань, інші розкритикували висловлювання господаря Білого дому про проблеми російської економіки.
У червні на території Женеви відбувся двосторонній саміт президента Росії Володимира Путіна і його американського колеги, в рамках якого сторони торкнулися питання стратегічної стабільності, перспектив по контролю над озброєннями й заходів, спрямованих на зниження ризиків. За словами заступника міністра закордонних справ Сергія Рябкова, що відбулася зустріч була конструктивною, а російський посол в США Анатолій Антонов вказав на готовність Росії обговорювати з США будь-яка зброя зі стратегічним потенціалом. За підсумком женевського саміту Путін і Байден ухвалили спільну заяву щодо стратегічної стабільності.
Однак згодом, 28 липня, Байден в черговий раз дозволив собі критичне висловлювання, спрямоване на адресу Москви, зокрема російської економіки. Виступаючи в штаб-квартирі національної розвідки, господар Білого дому повідомив, що економіка Росії орієнтована виключно на нафту і ядерну зброю. Заява Байдена було прокоментовано в Кремлі, де прес-секретар російського президента Дмитро Пєсков звернув увагу на обстановку виступу, в якій були затребувані «бравурні» заклики, а також вказав на помилкове сприйняття Росії главою США.
Коментуючи вищеописані події, один з читачів Die Zeit вказав на важливість спільних переговорів, так як вони «вселяють оптимізм» і перевершують ефект агресивної риторики.
«У Сполучених Штатів атомна зброя, сланцевий газ і долар, більше нічого. Якщо завтра ніхто більше не буде розраховуватися за нафту в доларах, то США будуть заздрити інфляції в Зімбабве», – цитує ЗМІ одного з користувачів, який прокоментував твердження Байдена про проблеми російської економіки.
«Не дуже розумно під час переговорів кидатися такими по-дитячому дурними ковбойськими фразами. Напевно, Байдену це потрібно, щоб сподобатися своїй публіці», – передає інший читач.
«У Росії понад 60% світового ринку атомних електростанцій. США купують 20% російського ядерного палива для АТС. Газ і нафта складають менше 10% російського ВВП. До відома, для того щоб робити сучасне обладнання, країна повинна мати дуже сучасної та інтелектуальної промисловістю», – написав Gnadenlose russische Arithmetik.
28 липня в Женеві пройшла зустріч делегацій з Росії та США, де обговорили підходи сторін до питань стратегічної стабільності, перспектив контролю над озброєннями і заходів по зниженню ризиків.