Керівник офісу президента України Андрій Єрмак висловив упевненість, що саміт “нормандської четвірки” (Росія, Німеччина, Франція і Україна) відбудеться в поточному році, незважаючи на пандемію коронавірусу.
Про це він заявив в опублікованому в четвер інтерв’ю німецькій медіагрупі Funke.
“Я впевнений, що ще в цьому році пройде саміт глав держав і урядів Німеччини, Франції, України та Росії в Берліні”, – сказав Єрмак. Він висловив надію на прогрес у справі врегулювання конфлікту на Донбасі. “У координації з [заступником керівника адміністрації президента РФ] Дмитром Козаком нам вдалося провести обмін полоненими [між Києвом і республіками Донбасу]. Часом це складний діалог, але діалог з Росією йде”, – констатував глава офісу Зеленського.
Торкаючись закликів німецької сторони відкрити додаткові пункти переходу на лінії зіткнення, Єрмак висловив думку, що ситуація з коронавірусом в ДНР і ЛНР “досить драматична”. “Тому ми закрили кордон на КПП, щоб захистити наших громадян”, – стверджував він. “Як тільки дозволить ситуація з пандемією, переходи будуть знову відкриті”, – пообіцяв Єрмак.
Керівник офісу президента України заявив про прагнення Києва наступного відеоконференції Контактної групи призначити на переговорах в мінському форматі представників Донбасу з числа переселенців, які проживають на підконтрольній українській владі території. Єрмак стверджував, що це повинні бути громадяни України, представники ОРДЛО, духовенства, які не брали участь в бойових діях проти Києва. “Ми як і раніше не хочемо вести переговори з сепаратистами і терористами”, – сказав він, тим самим відкинувши можливість участі в переговорах представників Донецької і Луганської народних республік.
Учасники Контактної групи 11 березня в присутності Козака і Єрмака домовилися створити консультативну раду в складі політичної підгрупи Контактної групи. У ній, як передбачалося, з правом вирішального голосу повинні увійти десять представників від України, десять – від ДНР і ЛНР, а також по одному представнику з правом дорадчого голосу від ОБСЄ, Росії, Німеччини та Франції. Планувалося, що нова діалогова майданчик почне роботу 26 березня, але цього не сталося.
Коли про цю ініціативу стало відомо громадськості, Єрмак піддався різкій критиці, особливо з боку партії екс-президента Петра Порошенка “Європейська солідарність”.