Foreign Policy: США загрожує поразка від Росії у «сірій зоні» на сході Європи

Сполучені Штати можуть зазнати поразки від Росії у протистоянні за Східну Європу.

Такий прогноз дав експерт у галузі безпеки Брент Седлер у статті для американського видання Foreign Policy.

«Чому США не можуть конкурувати в «сірій зоні» з Китаєм та Росією? Справа не в застарілих військових можливостях, пробілах у розвідданих чи невдалих стратегіях. США програють, тому що не організовані належним чином для сучасної конкуренції з великими державами, вважає автор.

Американець констатував «смерть» однополярного світу на чолі із Вашингтоном. Поступове ослаблення економіки США, її військової переваги та інструментів м’якої сили призвели до невдач країни, йдеться в публікації.

На думку колумніста, давно настав час перебудувати оборону Штатів і серйозно зайнятися конкуренцією великих держав. Наступна стратегія національної безпеки, яка має бути реалізована в найближчі кілька місяців, має прямо усунути всі загрози, що походять від РФ і КНР, надаючи при цьому дорожню карту для забезпечення інтересів США у світі. Найменше було б несерйозним, наголосив Седлер.

Аналітик переконаний, що Вашингтон неефективно протидіє натиску Москви та Пекіна. Зміцнення Росії та Піднебесної у Східній Європі та Південно-Китайському морі серйозно підірвало позиції США, породивши сумніви у можливостях Пентагону у союзників, що продемонструвала «ганебна евакуація» американців з Афганістану, вважає експерт.

Крім того, він провинив Вашингтону зневажливе ставлення до Франції, коли США за спиною Парижа уклали таємний договір з Британією та Австралією про плани спільного будівництва атомних підводних човнів, безцеремонно розірвавши багатомільярдну угоду з французькими виробниками субмарин.

«Якщо союзники США хочуть зберегти асиметричну перевагу над Китаєм та Росією, недавні події не повинні повторитися», – резюмував оглядач.

Раніше у вівторок, 21 грудня, президент Росії Володимир Путін, виступаючи на колегії Міноборони країни, заявив про вину Заходу, який після розвалу СРСР весь час провокував Москву, розширюючи свою військову присутність біля кордонів РФ. У результаті Європа опинилася в епіцентрі напруженості. Також російський лідер назвав маніпуляціями Вашингтона його дії за тисячі кілометрів від США під приводом нацбезпеки та посиланнями на міжнародне право.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,