F-16 сильно вплинуть на інтенсивність застосування росіянами плануючих авіабомб

F-16 сильно вплинуть на інтенсивність застосування росіянами плануючих авіабомб

Багатоцільові винищувачі F-16 сильно мають дуже сильно вплинути на інтенсивність застосування російськими літаками плануючих бомб.

Про це ветеран російсько-української війни, екскомандир роти батальйону «Айдар» Євген Дикий сказав в ефірі Radio NV.

Дикий нагадав, що раніше багато хто сподівався, що отримання Україною західних танків Leopard, Abrams та бойових машин піхоти Bradley призведе до того, що «російська оборона посиплеться».

«Приїхали «Леопарди» і «Абрамси» абсолютно не в тих кількостях, як нам насправді було потрібно, а в рази просто менше, якщо не на порядки. Показали себе в бою. Показали себе у чомусь краще за радянські машини… Дива не сталося. Якщо хтось чекає, що F-16 зробить саме диво, на жаль, доведеться заземляти», – сказав Дикий.

Водночас, за його словами, це зовсім не означає, що історія з F-16 була марною.

«Звичайно, що у цій війні вони не стануть wunderwaffe (дивовижною зброєю – ред.), чи як кажуть наші союзники: срібною кулею для вампіра. У війні такого масштабу просто не існує wunderwaffe. Немає якоїсь такої одної зброї, якщо ми виносимо за дужки ядерку… За винятком ядерки – немає якоїсь такої одної зброї, яка здатна переламати хід війни такого масштабу», – наголосив Дикий.

При цьому, на його переконання, F-16 впливають на шальки терезів як «певного роду гиря з українського боку».

«Як свого часу, власне, «Хаймарси» стали дуже вагою гирею на нашу шальку, потім «Атакамси» стали теж такою тяжкенькою серйозною гирею – рівно те саме з F-16. Так, вони не переламують хід війни, але це дуже серйозна гиря на нашу шальку терезів», – сказав Дикий.

Він додав, що у росіян на фронті наразі залишилося дві переваги. Одна – це перевага в особовому складі (величезна кількість гарматного м’яса), а інша – це плануючі бомби, якими росіяни буквально виносять українські позиції.

У цьому зв’язку, він сказав, що робочий день російського льотчика, який скидає плануючи бомби по українським позиціям, виглядає спокійним, бо льотчику нічого не загрожує. Цей пілот навіть не підлітає до лінії фронту, скидає плануючу бомбу з відстані 50-70 км знаючи, що дальність дії українського фронтового ППО – це максимум 40 км.

Втім, з отриманням Україною винищувачів F-16, життя у російських пілотів повністю зміниться.

«Тепер, кожний їхній виліт – це реально бойовий. Не варто думати в жодному разі, що 10 F-16 зіб’ють 300 літаків типу «Су». Ми не в казці живемо. Так не буває. Але, коли зіб’ють навіть перші 3 – для кожного з російських льотчиків зміниться життя», – вважає Дикий.

За такої ситуації, російські льотчики не знатимуть, чи зможуть повернутися назад після виконання ударів по українським позиціям на фронті.

Дикий нагадав, що Україна отримує F-16 у комплекті з ракетами AMRAAM.

«Ми не знаємо точно, яка модифікація ракети AMRAAM. Але якщо навіть йде найстаріша модифікація… це 105 км дальності. Нова модифікація – це 160. Побачимо, яку дадуть насправді. Навіть, якщо стара, навіть якщо 105, співставляємо цифри – їм, щоб бити, треба підлітати десь на 50, в ідеальному для них варіанті, на 70 км до лінії фронту. А тут 100-кілометрові ракети. Тобто, для них міняється саме тактика і стратегія використання фронтової авіації. Це не означає, що вони припинять нас бомбити. Вони не можуть собі цього дозволити. Як тільки вони нас припинять бомбити – все, у той день можна сказати, що їхній наступ закінчився», – вважає Дикий.

На його переконання, росіянам тепер треба буде обирати, де саме наносити удари, і куди варто летіти, аби ризикнути літаками і екіпажами.

«Поява F-16 в небі над фронтом дуже сильно вплинуть саме на інтенсивність застосування плануючих бомб. Не зніме цю проблему повністю, але зменшить їх дуже суттєво. Я би сказав, що у рази. Але, звичайно, це станеться не сьогодні, а коли будуть збиті перші кілька «сушок» в ході повітряних боїв», – сказав Дикий.

Поділитись