Експерти пояснили, чому економічний прорив, обіцяний Путіним, поки недосяжний для Росії

Експерти пояснили, чому економічний прорив, обіцяний Путіним, поки недосяжний для Росії

Економічний прорив, обіцяний президентом Володимиром Путіним в ході щорічної прес-конференції в 2018 році, поки недосяжний для Росії.

Про це пише Bloomberg з посиланням на опитаних економістів.

Російський президент у травневому указі 2018 року доручив забезпечити прискорення зростання ВВП Росії до середньосвітового рівня (близько трьох відсотків) до 2024 року. Зробити це передбачалося за рахунок масштабної програми нацпроектів вартістю майже 26 трильйонів рублів і розрахованої до кінця 2024 року. Відповідно до закону про федеральний бюджет, на показник в 3,1 відсотка Росії повинна вийти вже в 2021 році.

Однак за підсумками 2019 року зростання економіки країни не вдалося значно розігнати. Економісти поставили під сумнів, що в 2019-му він перевищить 1,3 відсотка. В уряді розраховують домогтися кращого показника в 2020 році на тлі високих державних витрат і низьких процентних ставок. Як пояснила економіст Renaissance Capital Софія Донець, чий прогноз на майбутній рік є одним з найбільш оптимістичний, це може виявитися складним завданням. “Росія – країна, яка старішає, тому буде потрібно ґрунтовна реструктуризація економіки, щоб підстьобнути зростання ВВП”, – сказала вона.

За прогнозом Bloomberg, зростання економіки Росії за підсумками 2019 року становитиме 1,2 відсотка, а в 2020 році – 1,6 відсотка. Поки єдиними позитивними досягненнями російського економіки фахівці бачать деяке зростання попиту після п’яти років падіння реальних доходів росіян. «Попит в Росії почав відроджуватися, проте поки що не надолужив згаяне», – сказав економіст Bloomberg Скотт Джонсон. Крім того, аналітики відзначають як позитивну тенденцію зниження інфляції нижче цілі Центробанку в 4 відсотки.

Економісти стверджують, що 2020 роки матиме вирішальне значення для реалізації планів президента Росії – саме тоді стане ясно, «чи можна досягти мети Путіна», сказала головний економіст Nordea Bank в Москві Тетяна Євдокимова.

Раніше Світовий банк заявив, що прискорення зростання ВВП Росії до середньосвітового рівня до 2024 року, прописане в травневому указі, неможливо. Для цього потрібні структурні реформи. І хоча головну з них – пенсійну – в Росії вже провели, необхідно також збільшити потік трудових мігрантів, залучити нові інвестиції та підвищити сукупну факторну продуктивність. Однак, за даними економістів, навіть за умови виконання всіх приписів розігнати економіку до середньосвітових темпів зростання вдасться не раніше 2028 року.

Поділитись