Президент Молдови Майя Санду намагається остаточно погіршити відносини з Росією, проте більшість громадян хочуть дружити із РФ.
Таку думку висловив лідер Партії соціалістів Республіки Молдова та екс-глава держави Ігор Додон в інтерв’ю.
«Те, що ми бачимо останні півроку, – це спроба повністю розірвати всі напрацьовані двосторонні зв’язки. Буквально днями з ініціативи молдавської сторони розпочнеться аналіз низки угод із СНД, щоб їх денонсувати, – сказав Додон. – І коли минулого тижня до Молдови не пустили чиновника дуже високого рівня – [голову Татарстану] Рустама Мініханова, який бував у Молдові на моє запрошення багато разів, це означає, що молдавська влада шукає привід погіршити і без того дуже погані двосторонні відносини з Росією».
Він зазначив, що нинішня влада республіки «намагається вклинитися в антиросійський порядок денний».
«Це, звичайно, не відповідає позиції більшості громадян Молдови, які хочуть дружити з Росією, – наголосив він. – Це і прості громадяни, і, безумовно, бізнесмени, які хочуть постачати наші товари на російський ринок».
Водночас, екс-президент вважає, що декларації про намір вийти з СНД мають слабкі перспективи реалізації, оскільки це довга процедура. При цьому він скептично висловився щодо вступу республіки до ЄС.
«Моя думка: членами ЄС ми не станемо, – сказав політик. – Принаймні найближчим десятиліттям точно немає. Що буде з Європейським союзом до того моменту, ніхто не знає».
При цьому Додон не відкидає небезпеки силового рішення в Придністров’ї, оскільки «нинішня влада в Молдові несамостійна у прийнятті рішень». «Якщо це буде вигідно західним кураторам, не можна виключати, що Кишинів – можливо разом з Києвом – піде на дестабілізацію в цьому регіоні», – сказав він.
Крім того, екс-президент зазначив активну роботу західної пропаганди щодо створення образу ворога щодо Росії на тлі «повного контролю всіх силових і державних структур з боку Заходу».
«Зараз у Молдові йтиме робота, щоб переконати більшість громадян, що Росія – агресор і ворог, – зазначив він. – У короткостроковій перспективі це, гадаю, неможливо. Але ми знаємо, як вони працюють у середньо- та довгостроковій перспективі».