До нового уряду Грузії увійдуть майже всі колишні міністри

До нового уряду Грузії увійдуть майже всі колишні міністри

Грузинський парламент сьогодні повинен затвердити склад нового уряду. Але фактично він старий.

У кабінеті помінялися тільки два міністри – оборони і регіонального розвитку. Більш того, міністр оборони Іраклій Гарібашвілі з уряду не йде, а повинен його очолити. Це буде його другий прем’єрський термін. Гарібашвілі керував кабінетом кілька років тому і був наймолодшим прем’єром за всю історію Грузії. Тоді йому було трохи за 30.

Прем’єр Георгій Гахарія минулого тижня пішов у відставку. Причиною стали розбіжності в суспільстві і в уряді з приводу арешту лідера опозиційного «Єдиного національного руху» Нікі Мелії. Раніше з нього зняли депутатський імунітет. Ніка Мелія звинувачується в організації спроби штурму парламенту влітку 2019 року.

Новий кабінет міністрів складено з представників правлячої партії «Грузинська мрія». Після затвердження нового уряду в його політиці нічого не зміниться, вважає грузинський політолог, провідний експерт Центру стратегічного аналізу Гела Васадзе:

– Міністр інфраструктури і регіонального розвитку пішла у відставку, таким чином, буде певне перенаправлення грошових потоків. А це саме жирне, бюджетне міністерство. Ось і всі зміни. Уряд практично старе.

В такому разі навіщо потрібна була зміна уряду?

– Георгій Гахарія не захотів в черговий раз бути цапом-відбувайлом. Він прекрасно розумів, що якщо буде силова акція по затриманню лідера опозиції, якого силовики вирішили повернути до в’язниці, то фактично крайнім оголосять його. Навішають усіх собак, як це було 20 червня 2019 року, коли він не віддавав наказ на розгін демонстрантів, але фактично крайнім зробили його (він тоді був міністром внутрішніх справ). Він прекрасно розумів, що потім буде його відставка, але на інших умовах. Так як людина пішла на таке – він не захотів підставлятися, що цілком зрозуміло. А коли глава уряду йде у відставку, то, відповідно, разом з ним йде і кабінет міністрів і формується новий. Але у нас він «новий-старий».

Акції протесту в 2019 році відбулися після того, як в будівлі грузинського парламенту російський депутат Сергій Гаврилов сів у крісло спікера. Тоді постраждали кілька сотень людей.

Поділитись