Десятки нелегальних мігрантів прорвалися до Польщі з Білорусі

Десятки нелегальних мігрантів прорвалися до Польщі з Білорусі

Дві великі групи мігрантів прорвалися через кордон Білорусі та Польщі, повідомляє польське радіо Bialystok.

Дві великі групи мігрантів проникли до Польщі з території Білорусі. Групи щонайменше кількох десятків людей прорвали огорожу в районі Кринок і Біловежі.

За інформацією радіо, деякі нелегали, які проникли в Польщу, були повернуті силовиками назад на лінію кордону. Пошуки решти продовжуються. При цьому на околицях пункту пропуску «Кузня», де спроби прорвати кордон відбувалися в понеділок, 8 листопада, наразі ситуація спокійна.

Європейський Союз (ЄС) раніше заявив про готовність запровадити нові санкції проти Білорусії, спрямованих проти близько 30 фізичних та юридичних осіб. До цього списку може увійти міністр закордонних справ Володимир Макей та білоруська авіакомпанія «Белавіа».

ЄС і НАТО звинувачують президента Олександра Лукашенка у використанні мігрантів як знаряддя тиску на Захід. Черговий пакет санкцій направлений проти білоруських чиновників, які, на думку ЄС, організували прибуття мігрантів на помсту за обмеження щодо Мінська.

Тво міністра закордонних справ Німеччини Хайко Маас у свою чергу додав, що ЄС готовий посилити санкції проти влади Білорусії через наплив мігрантів до кордону з Польщею.

Ми накладемо санкції на всіх, хто бере участь у цілеспрямованому ввезенні мігрантів. [Президент Білорусі Олександр] Лукашенко має розуміти, що його розрахунок не працює. До речі, це не відкидає розширення санкцій в інших сферах економіки в майбутньому.

За словами Мааса, у Євросоюзі вважають важливим і «роз’яснювальну роботу у країнах походження» нелегальних мігрантів. Він пояснив, що йдеться про готовність не давати хибних обіцянок, через які мігранти «платять тисячі доларів» і які «наводять їх потім у білоруські ліси».

Президент Польщі Анджей Дуда звинуватив білоруську владу у перешкоджанні гуманітарній допомозі біженцям, які перебувають на білорусько-польському кордоні. Він зазначив, що Варшава вже надсилала конвої з гумдопомогою, проте Мінськ блокував кордон і не допускав доставку вантажів для мігрантів.

Дуда назвав те, що сталося, «безпрецедентною масованою гібридною атакою» з боку Білорусі на кордоні. Він наголосив, що Варшава була готова до такого розвитку подій, оскільки криза, спровокована білоруським режимом, триває вже протягом тривалого часу.

У понеділок, 8 листопада, група нелегальних мігрантів з Близького Сходу зібралася на білорусько-польському кордоні і спробувала подолати прикордонні загородження. За даними польського уряду, чисельність натовпу біженців сягала трьох-чотирьох тисяч осіб. У Варшаві також наголосили, що наметовий табір нелегалів охороняють білоруські силовики.

Міграційна криза на кордоні Білорусі та країн Євросоюзу почалася після того, як Лукашенко пригрозив послабити контроль за потоком біженців та наркотрафіком.

Поділитись