Звинувачення, висунуті на адресу президента США Дональда Трампа в рамках процедури імпічменту, незаперечні, а докази його провини більш ніж достатні.
Ця позиція викладена на сайті нижньої палати Конгресу меморандумі сімох обвинувачів, які представлятимуть Палату представників на судовому процесі. Це глава спецкомітету з розвідки Палати представників Адам Шифф, голова юридичного комітету Джерролд Надлер, глава комітету з адміністративних питань Зої Лофгрен, а також конгресмени Хакім Джеффріс, Вал Демінгс, Джейсон Кроу і Сільвія Гарсія.
“Справа стосовно президента Сполучених Штатів є простою, факти незаперечні, а докази приголомшують: президент Трамп зловживав наданими йому владними повноваженнями і підбурював до втручання ззовні в наші вибори для своєї особистої політичної вигоди, підставивши таким чином під удар нашу національну безпеку, недоторканність наших виборів і демократії. Президент, спійманий [на гарячому], спробував зам’яти справу шляхом створення перешкод розслідуванню, яке проводила Палата представників щодо го зловживань”, – наголошується в меморандумі.
Його автори акцентують увагу на тому, що американська конституція забезпечує “єдиний засіб від такого грубого зловживання владою президента” – відсторонення від посади.
Згідно з документом, Трампу ставиться в провину те, що він чинив тиск на уряд України з метою змусити його втручатися в майбутні президентські вибори в США. Глава держави в своїх політичних цілях – заради переобрання на другий термін в 2020 році – скористався своїми повноваженнями, щоб призупинити виділення Україні $ 391 млн “життєво важливою військову допомогу”, заявляють обвинувачі.
Вони стверджують, що під час телефонної розмови 25 липня 2019 року Трамп попросив президента України Володимира Зеленського про послугу: публічно оголосити про початок двох розслідувань. Перше стосувалося спроб Джозефа Байдена на посаді віце-президента США нібито захистити від претензій генпрокуратури України компанію Burisma, до складу керівництва якої входив його син Хантер. Друге розслідування, за версією обвинувачів, було покликане обґрунтувати “конспірологічну теорію”, згідно з якою влада в Києві втручалася в американські вибори 2016 року в інтересах забезпечення перемоги на них кандидата в президенти від Демократичної партії Хілларі Клінтон. У меморандумі, який нараховує 112 сторінок, пропонується в якості незаперечною версія про причетність Росії до втручання в демократичні процеси в США.
Друга стаття
Що стосується другого пункту звинувачень, то він обґрунтовується тим, що Трамп “особисто вимагав від своїх помічників відмовлятися давати свідчення у відповідь на порядку” демократів в Палаті представників. “Дев’ять посадових осіб адміністрації пішли цим настановам і продовжують ігнорувати повістки”, – йдеться в меморандумі. Його автори закликають Сенат визнати главу держави винним, щоб “нинішній і будь-який майбутній президент не могли здійснювати правопорушення, що підпадають під імпічмент, і уникати відповідальності за скоєне”.