Через дефіцит боєприпасів ЗСУ важко утримувати фронт – Der Spiegel

Через дефіцит боєприпасів ЗСУ важко утримувати фронт – Der Spiegel

Україна може не витримати тиску росіян на фронті, незважаючи на мотивацію. Дефіцит боєприпасів навряд чи може бути усунений цього року.

Про це пише журнал Der Spiegel у статті під назвою «Змучений президент».

На Мюнхенській конференції з безпеки український президент Володимир Зеленський «намагався розвіяти перед усіма присутніми особами, які приймають рішення в Європі та США, сумніви щодо того, чи зможе його країна вижити у війні проти Росії. І все ж таки його розпач не можна ігнорувати» пише Der Spiegel .

У Мюнхені основною темою керівників спецслужб різних країн стала складна ситуація, де знаходяться українські війська. Але «на початку 2023 року Захід і Київ все ще покладали великі надії на український контрнаступ, що готується. Ходили розмови про повернення окупованих Росією територій, можливо, навіть про Крим. Через рік українцям стає все важче утримувати фронт», пише видання.

Зеленський та його делегація приїхали до Мюнхена з однією єдиною місією: переконати американців та європейців постачати Україні більше зброї та боєприпасів, зазначає Der Spiegel. Президент заявив про «штучний дефіцит зброї», через яку війська вже були змушені відступити з деяких місць на лінії фронту, зокрема з Авдіївки.

«Якщо наші командири можуть наступати тільки по трупах своїх солдатів, це не має жодного сенсу», – заявив він.

Також він сказав, що “падіння України поставить під загрозу усю Європу”. Наступного разу РФ нападе на країни Балтії чи навіть на Польщу.

Зеленський заявив, що Росія має «військову перевагу, а саме повне знецінення людського життя». Також він зазначив, що РФ має зброю далекої дії немає, а Україна її «дуже мало».

«Якби ця зброя була нарешті доставлена, Україна знову б змогла повернути території», – сказав Зеленський.

Також Зеленський високо оцінює зобов’язання з безпеки, які він підписав з урядами в Берліні та Парижі. Але він нагадує, що Україна потребує подальшої військової допомоги Заходу, пише видання.

У той же час на Мюнхенській конференції глава МЗС Кулеба звернувся до Блінкена з проханням про надання ЗСУ ракет далекого радіусу дії ATACMS, необхідних для перекриття шляхів постачання армії РФ.

У Мюнхені на питання про Taurus з дальністю понад 500 км канцлер Німеччини Шольц відповів ухильно. Для Кулеби цього достатньо, щоби не втрачати надії, пише видання.

Глава МЗС розраховує на те, що європейці втрутяться, якщо американці назавжди скоротять підтримку озброєнь. Але він закликає поквапитися: «Поки європейська військова промисловість не набере обертів, ми платитимемо своїм життям».

За даними видання, представники спецслужб обговорюють, чи не слід Києву повністю змінити свою військову стратегію. Згідно зі звітом про ситуацію, цього року не очікується усунення дефіциту боєприпасів. Тому українській армії доведеться перейти до оборони та постаратися утримати лінію фронту, не втративши надто багато солдатів.

Поділитись