Бурятів з десантної бригади, що відмовилися воювати в Україні, замкнули в гаражі

Командування 11 окремої десантно-штурмової бригади армії РФ замкнуло в гаражі десятьох солдатів, які відмовилися воювати.

Про це ЗМІ розповів їх товариш по службі єфрейтор Ілля Камінський, про тиск на якого напередодні повідомляла його мати, Оксана Плюсніна. За словами Камінського, командування погрожує відправити військовослужбовців до СІЗО Луганська за відмову виконувати накази.

— Їх тримають під замком у гаражі, замикають там зовні. Годують щодня баландою, завтра відправлять до СІЗО, — сказав він.

Єфрейтор розповів журналістам, що з травня написав близько 20 рапортів, але жодного з них начальство не прийняло.

— Говорять, що поїдемо до СІЗО десь там під Луганськом, — каже Камінський. — Це якийсь осередок на базі СІЗО №1. Приїжджали люди з військово-слідчого відділу Херсонської та Дніпропетровської області, змушували писати пояснювальні, що ми готові виконувати завдання. Рапорти наші рвалися, не приймалися, ми писали порядку… За себе говоритиму, я писав близько 20 рапортів. Жоден не було розглянуто.

78 осіб із бригади мали намір звільнитися і залишити територію України, продовжує Камінський, проте після тиску командування близько 50 осіб із цієї групи передумали звільнятися. Підполковник Агафонов, аудіозапис розмови з яким є у розпорядженні ЗМІ, запропонував військовослужбовцям «полегшені варіанти служби» і попередив солдатів, що «це крайня пропозиція»:

— Охорона командного пункту, охорона артилеристів, — каже Агафонов. — Ніхто не хоче? Командир бригади каже, запитай, хто хоче охороняти другий розрахунок артилеристів. Є такі? Три доби на завдання, шість діб у п’ятихатці. Вже дуже спрощують вам все. Дітлахів, я попереджаю, це крайня пропозиція. Якщо серед вас за пропозиціями, які подав командир бригади, немає бажаючих — охороною артилерійських розрахунків, я вас не затримую. У вас є час до 18 годин. Після 18 години я ніяких заявок не приймаю.

За словами Камінського, відмовників розділили на кілька груп і одну з них — вісім осіб — напередодні відвезли у невідомому напрямку. Підполковник Агафонов запевняє, що цих людей привезли до комендатури міста Луганська, де передумали звільнятися.

— Ці вісім людей вже дуже хочуть воювати. Дуже сильно хочуть. Цілий день телефонують. Вони вже готові із кулеметом на мотоциклі. Я не знаю, що там з ними зробили, що їм розповіли, як вони їм статтю описали про невиконання наказу і так далі, тощо. Я втомився вже розмовляти, розмовляти, вашу честь захищати. Ці люди, однозначно, як поїдуть до Луганська — у стрій… (фіг) встануть. Ви ще маєте шанс. Готовий одного з вас зараз взяти з собою в комендатуру, щоб він послухав, що ж їм такого розповіли і що їм загрожує, що вони всі вісім дуже сильно захотіли назад сюди, — каже Агафонов на записі.

Їхня бригада втратила вже близько половини складу, але була доукомплектована новачками, каже Камінський. За його словами, серед товаришів по службі багато вбитих, поранених і тих, хто відмовився продовжувати службу. Він сам не має наміру виконувати накази командування:

— Морально втомився, — каже він. — Довіри до начальства і вищого командування немає абсолютно абсолютно, від слова «зовсім». Тому що ігнорують усі. Ігнорують прохання. Вони почали ворушитись, висувати якісь прохання, коли люди конкретно сказали «ні». Там уже почали пропонувати різні пропозиції. Втомилися. Полювання додому. У мене дочка народилася. Три місяці тому. Я й досі її не бачив. Перший рапорт я писав наприкінці квітня, його не розглянули, не підписали, проігнорували. Далі я вже почав писати з травня рапорти про відмову, бо довго годували обіцянками тощо, — скаржиться Камінський.

Поділіться в соціальних мережах!