Вияв неприязні до жінок не може бути внесено в розряд злочинів на ґрунті ненависті, заявив британський прем’єр-міністр Борис Джонсон.
За словами глави британського кабінету, якщо криміналізувати мізогінію (неприязне ставлення до жінок), то поліція і судові органи нічим іншим займатися просто не зможуть, оскільки будь-яка сімейна сварка моментально буде підпадати під цю категорію злочинів. І розбиратися зі справжніми суспільно-небезпечними діяннями по відношенню до жінок у правоохоронців просто не залишиться часу.
При цьому Борис Джонсон визнав, що насильство по відношенню до жінок залишається «проблемою номер один» у Великобританії.
Британці, за його словами, відчувають відчуття, що їх зрадили і що до них ставляться несправедливо. Слово «жінки» в цій ремарці він не згадав, використавши гендерно-нейтральне «люди».
Проте Джонсон закликав не вводити нові закони, які тільки ускладнять життя, а краще виконувати вже існуючі.
Чесно кажучи, якщо просто розширити список причин для звернення до поліції, ви тільки погіршить проблему, – заявив він в ефірі ВВС.
Джонсон закликав законодавців не заважати поліції своїми надмірними ініціативами і не відволікати Скотленд-Ярд від запобігання по-справжньому серйозних злочинів. Натомість він запропонував найняти на службу в поліцію більше жінок, оскільки їм буде в подібних конфліктах простіше розібратися, де має місце реальне насильство, а де це просто словесна перепалка.
Сьогодні жінки-поліцейські складають 40% особового складу поліції Лондона.
При цьому на низовому рівні багато британських поліцейські начальники якраз підтримують криміналізацію мізогінії, тому що зараз у них немає юридичних підстав для притягнення до відповідальності жінконенависників.
На їхньому боці виступають також громадські активісти, які вказують, що зараз жінки просто не заявляють про такі факти по тій же самій причині: вони знають, що прояви мізогінії залишаться безкарними.
Жінки не довіряють нашій судовій системі, тому що сам прем’єр-міністр ставиться до жертв сексуального насильства як до чогось другорядного, – заявив глава тіньового кабінету Девід Леммі.
Проблему жінконенависництва британські активісти висмоктали з пальця, а опозиційні політики підхопили її як інструмент політичної боротьби, сказала ЗМЫ гендиректор Британського академічного центру Катерина Ласенкова.
Я 13 років спілкуюся з англійками з самих різних соціальних і професійних груп, в тому числі з тими, кого ми запрошуємо в Росію в якості викладачів. Це все жінки з освітою, багато подорожують, розуміють свою країну і інші країни. І я жодного разу за цей час не чула жодних скарг на пригнічений стан жінок в Великобританії.
З 43 графств Англії і Уельсу тільки в 11 поліція розглядає подібні випадки як стоять втручання правоохоронців, хоча раніше глава МВС Великобританії Пріті Пател закликала зробити таку практику загальнонаціональною. Однак, схоже, не бачать пригнобленого становища жінок не тільки британські співробітниці, але і британська поліція.
Я знайома з багатьма англійськими сім’ями, від Північної Ірландії до Центрального Лондона, ми адже направляємо туди дітей з Росії в рамках освітніх проектів. І ніхто ніколи не згадував, що мізогінії представляє яку-небудь проблему в британському соціумі, – говорить експерт.
Прихильники введення відповідальності за женоненависницький висловлювання скаржаться, що зараз поліція ігнорує такі випадки, сприймаючи їх як суто побутові конфлікти. Пандемія ще сильніше ускладнила роботу поліції та судів, так як ковідні обмеження унеможливили традиційні допити, слухання та інші юридичні заходи.
На сьогодні в судах накопичилося майже 1900 справ, які не можуть бути розглянуті через цих обмежень. За заявою парламентської опозиції, 516 з цих справ стосуються якраз сексуального насильства.