Торгова війна президента США Дональда Трампа призвела до втрати ринків. Канада вжила заходів у відповідь, які завдали удару по американській алкогольній промисловості.
Видання Financial Times пише, що за даними Міністерства сільського господарства США, Канада була найбільшим закордонним ринком для американського вина і другим – для міцних спиртних напоїв після ЄС.
Тепер же в канадських винних магазинах, де раніше стояв американський алкоголь, з’явилися порожні полиці з написами: «Купуйте канадське замість американського».
Перекрити доступ американським виробникам до канадського ринку було досить просто, оскільки більшість винних магазинів перебувають у віданні провінційної влади Канади. Рада з контролю за алкоголем провінції Онтаріо заявила, що «замінила американську продукцію відповідними альтернативами. Сюди входять місцеві спиртні напої, вина, сидр, пиво і готові до вживання напої, вироблені в Онтаріо і Канаді».
Ці зусилля приносять плоди для деяких місцевих канадських виробників, яким доведеться збільшити кількість випущених пляшок, щоб покрити попит.
З пивом усе складніше. Минулого року США експортували в Канаду цей напій на суму всього 41 мільйона доларів, тому що більшість американських брендів виробляються на місці з місцевих інгредієнтів. Один із найвідоміших і найстаріших канадських пивоварів, Molson, об’єднався з американським конкурентом Coors у 2005 році.
Від фактичного ембарго страждають не тільки малі підприємства. Для Brown-Forman, виробника віскі Jack Daniel’s з Кентуккі, на Канаду припадає лише 1% від виручки компанії в 4 мільярди доларів. Але виконавчий директор Лоусон Вайтінг назвав дії Канади «такими, що розчаровують» і «дуже непропорційною реакцією».
Голова вашингтонської лобістської групи Distilled Spirits Council of the United States Кріс Суонгер сподівається, що суперечка з Канадою вирішиться, коли Трамп запровадить мита «у відповідь» проти кількох торгових партнерів.
За його словами, експорт спиртних напоїв у США на суму 220 мільйонів доларів до Канади значно поступається відповідному експорту в США, який включає віскі Canadian Club і Crown Royal.
Серйозніший вплив мають незалежні ремісничі виробники. Джефф Квінт заснував винокурню Cedar Ridge Distillery в Айові 20 років тому, щоб скористатися перевагами рясного врожаю кукурудзи в штаті для виробництва бурбона. Зараз Cedar Ridge продає близько 80 000 ящиків на рік. Він припинив постачання до ЄС після того, як блок запровадив 25%-ві мита на американський віскі у відповідь на мита на сталь і алюміній, запроваджені США.
Тепер його компанія «на певний час припиняє будь-які подальші зусилля з просування в Канаді». Мита і скасування закупівель ставлять під загрозу десятиліття зусиль із завоювання частки ринку і лояльності до бренду в Канаді.