Блінкен назвав терміни дії санкцій проти Білорусі та згадав політичних в’язнів

Блінкен назвав терміни дії санкцій проти Білорусі та згадав політичних в’язнів

Держсекретар США Ентоні Блінкен висловився про політичних ув’язнених у Білорусі та зажадав їхнього звільнення.

Інакше санкції проти Мінська збережуться, заявив він.

«З серпня 2020 року Сполучені Штати в координації з союзниками та партнерами запровадили п’ять раундів санкцій щодо посадових осіб та прихильників жорстокого режиму Лукашенка. Ці санкції діятимуть доти, доки влада не припинить свої безжальні репресії проти білоруського народу, у тому числі шляхом беззастережного звільнення всіх політичних ув’язнених», — йдеться у заяві Блінкена на сайті Держдепартаменту.

Американський дипломат запевняє, що політв’язнів у Білорусі утримують у жахливих умовах, позбавляють медичної допомоги лише за те, що ті реалізовували свої права та були опозиціонерами чинної влади. Блінкен називає їхнє звільнення «необхідним кроком для виходу Білорусі з політичної кризи».

«Ми продовжуватимемо добиватися справедливості для жертв і притягнення винних до відповідальності. Ми закликаємо Білорусь виконати свої зобов’язання як державу — учасницю Організації з безпеки та співробітництва в Європі та свої міжнародно-правові зобов’язання щодо дотримання прав людини та основних свобод», — заявив глава Держдепу.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко 24 січня назвав “менторським тоном” погрози Держдепу США запровадити санкції проти республіки. Він заявив, що Мінську не потрібна війна, але американці і самі, і «руками поляків та латишів» підштовхують до цих дій.

Відносини Білорусі із країнами Заходу різко погіршилися після президентських виборів у республіці влітку 2020 року. На них переміг Лукашенко, який набрав, за даними ЦВК, 80,1% голосів. У країні відбулися масові протестні акції опозиції. Білоруська влада неодноразово заявляла, що протестні акції координуються з-за кордону. Лукашенко звинувачував Захід у прямому втручанні в ситуацію в республіці, зазначав, що заворушення спрямовують США, а європейці їм «підігрують».

Євросоюз, Великобританія, США, Канада та низка інших країн поетапно вводили санкції проти білоруських офіційних осіб, а також підприємств, звинувачуючи Мінськ у порушеннях під час виборів та порушенні прав людини.

Також на відносини Мінська та західних країн вплинула ситуація з мігрантами на білорусько-польському кордоні на початку листопада 2021 року. У Польщі заявили про жорстку атаку на кордон уперше за 30 років. У міграційній кризі європейські країни звинувачують Мінськ, який заперечує свою причетність до посилення потоку біженців.

Поділитись