Біля будівлі Верховної Ради відбулися зіткнення між протестувальниками і поліцією

Біля будівлі Верховної Ради відбулися зіткнення між протестувальниками і поліцією

Пенсіонери – колишні представники силових структур України, які в середу проводять акцію протесту біля Верховної ради, намагалися штурмувати будівлю парламенту, де зараз проходить пленарне засідання.

Вони були відтіснені поліцією, поле чого зав’язалася бійка. Ветерани силових структур в Києві та обласних центрах України в середу проводять акції протесту з вимогою перерахунку пенсій.

Біля Ради зібралися більше тисячі колишніх силовиків. Як повідомили ЗМІ організатори заходу, головна вимога протестуючих адресовано президенту країни Володимиру Зеленському, від якого очікується підписання розпорядження щодо перерахування пенсій. “Президент обіцяв дати доручення міністрам оборони, внутрішніх справ, командувачу Нацгвардії, голові Держслужби з надзвичайних ситуацій та іншим керівникам силових відомств підписати накази для підготовки документів про грошове забезпечення. Поки такої команди не було, тому ми до сих пір отримуємо в два-три рази менше, ніж передбачалося”, – сказав один з учасників мітингу. За його словами, ветерани-силовики планують в середу пройти маршем до будівлі уряду і там також озвучити свої вимоги.

Колишні силовики знесли металеву огорожу біля будівлі парламенту, намагалися прорватися до дверей кількох під’їздів головної будівлі Ради. Поліція, протидіючи протестувальникам, застосувала сльозогінний газ, зав’язалася бійка.

Протестуючі перекрили рух на вулицях Грушевського та Шовковичної, де знаходиться парламент і уряд України, повідомило видання “Сегодня”.

Внаслідок цього рух в центрі Києва паралізовано, місто стоїть в багатокілометрових пробках.

В даний час з представниками протестуючих спілкуються кілька депутатів. Один з учасників акції сказав, що організатори протесту хочуть зустрітися з головою Ради Дмитром Разумковим і планують пізніше піти з пікетом до будівлі уряду.

Минулого тижня після масових звернень до керівництва України Зеленський поставив завдання уряду вжити заходів для відновлення справедливості в виплаті пенсій колишнім військовим. За його словами, через недосконалі змін в закон про індексацію доходів українців, які були прийняті в 2017 році, не було врегульовано питання про індексацію пенсій військовим, в зв’язку з чим утворилася суттєва різниця між пенсіями, призначеними до 2018 року, і новими виплатами .

Постанова про індексацію пенсій колишнім силовикам, яке повинен прийняти кабінет міністрів, покликане зменшити наявні диспропорції. Зокрема, передбачається, що з 1 липня буде встановлена ​​доплата в розмірі 2 тис. гривень (близько $ 74) для майже 400 тис. військових пенсіонерів, яким були призначені пенсії до 1 березня 2018 року. Мінімальна пенсійна виплата військовим буде встановлена ​​на рівні 3 854 гривні ($ 140). Будуть також підвищені виплати учасникам бойових дій, які втратили працездатність. Понад 40 тис. Осіб отримають надбавку в розмірі майже 700 гривень ($ 25).

Поділитись