Білорусь не закриватиме кордон з Росією

Білорусь не закриватиме кордон з Росією

Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив що Білорусь не закриватиме кордони з сусідніми країнами, в тому числі з Росією.

Про це він сказав у понеділок на зустрічі з главою своєї адміністрації Ігорем Сергієнко і держсекретарем Ради безпеки Андрієм Равковим.

“Тема варто того, щоб подумати, як нам діяти відповідно і адекватно, – сказав президент. – Дивно, що в російському уряді ніхто не знає, що у Білорусі та Росії кордону немає, вона не делімітована і не демаркована. У нас немає кордону, тому закривати нічого. Напевно, вони у себе вже встановили цю межу. Це їхня справа”, – сказав Лукашенко, слова якого наводить агентство БелТА.

Президент зазначив, що якщо країна піде на заходи у відповідь, то “до Кремля фури стоятимуть в черзі, а люди будуть сказяться”. “Нам треба, зробивши висновки, чітко визначитися, як будемо діяти далі. Єдине: не повинні постраждати люди, – сказав Лукашенко. – Нам не потрібно закриватися ні від поляків, ні від росіян, ні від українців. Вони хочуть – нехай закриваються. Нам не треба цього робити, тому що це пусте”.

За його словами, закритися все одно неможливо. “Особливо там, де немає межі з Росією: там люди століттями ходили і ходитимуть, і якщо, не дай бог, вже якась чума, то ми її територіально не переможемо. Треба діяти так, як ми діємо зараз: найменша підозра – ми перевіряємо людини, треба на карантин – будь ласка, давайте на карантин. Саме точково, професійно треба діяти, а не територіально: перекрили, закрили”, – сказав Лукашенко.

Мінськ за контроль, а не закриття кордону

При цьому він звернув увагу, що Росія не просто вводить контроль, а закриває кордон. За словами Лукашенка, він вже стикається з негативним досвідом закриття кордонів за часів, коли при владі був президент РФ Борис Єльцин. “Закрити, як і почати якусь війну, завжди простіше, ніж потім з цієї ситуації виходити. Це все дуже непросто. Але мені довелося цей період у своєму житті пережити, і я особисто не хотів би, щоб це повторилося”, – зауважив Лукашенко.

Він вважає, що боротися з коронавірусом “територіально неможливо – про це говорять і вірусологи”. “Якщо слідувати російській логіці, то їй [РФ] кордону треба позакривати регіонально: відокремити Далекий Схід, Сибір, по Уралу пройтися, Кавказ виділити, по півночі європейської частини Росії теж кордон десь провести”, – стверджував Лукашенко. Він також вважає, що в ситуації, що склалася в Білорусі, можливо, варто було б боятися, щоб величезна Росія не “завірусила” її.

Про рішення закрити кордон з Білоруссю для пересування людей оголосив в понеділок на оперативній нараді прем’єр-міністр Росії Михайло Мішустін. Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков в понеділок заявив журналістам, що Росія розраховує на розуміння Білорусією заходів, які введені через коронавірус.

“Росія приймає ті заходи, які вважає необхідними. Ми розраховуємо на розуміння наших партнерів, тим більше, нашого найближчого партнера і союзника Білорусії, під час пандемії”, – сказав представник Кремля. Він зазначив, що “кожна країна суверенна приймати ті заходи, які вважає необхідними для протидії поширенню коронавірусу і для захисту здоров’я громадян”.

Тести на виявлення вірусу

Росія пропонувала направити до Білорусі 3 тис. тестів на виявлення коронавірусу. “Ми просто розгубилися: звідки така доброта з боку Росії. То ложку нафти не могли поділити, а тут будь ласка. Виявилося, що в Росії помітили успішний досвід білоруських медиків на західному напрямку і вирішили “проспонсорувати”, – зазначив Лукашенко.

За словами білоруського президента, в Росії визнали, що в Білорусі робляться кроки в правильному напрямку по боротьбі з коронавірусом. “Тобто визнали, що ми це робимо правильно. Тому Російській Федерації треба було в цій ситуації не закривати кордон, а на нашій спільній кордоні Союзної держави під Брестом допомогти нам – і матеріально, і людськими ресурсами. Ми б взяли цю допомогу і там би це контролювали”, – сказав Лукашенко.

У Білорусії зареєстровано 36 пацієнтів з позитивним лабораторним тестом на наявність коронавірусу.

Поділитись