Байден звернувся до Трампа

Демократ Джозеф Байден, який заявив про своє обрання на пост президента, закликав адміністрацію республіканця Дональда Трампа співпрацювати з його перехідною командою, перш за все в боротьбі з пандемією, і назвав ім’я заступника майбутнього керівника апарату Білого дому.

Республіканці знаходяться в замішанні, а спроби поставити під сумнів результати голосування в судах кількох штатів зазнають невдачі.

Вимога Байдена

Байден на прес-конференції в Вілмінгтоні (штат Делавер) в понеділок торкнувся дві основні проблеми — передачу владних повноважень і поширення вакцини від коронавируса. За його словами, чим раніше члени його перехідної команди отримають доступ до плану адміністрації з розповсюдження вакцини від коронавируса, тим більше плавно пройде передача влади. «Якщо ми не будемо координуватися, можуть бути нові смерті», — застеріг Байден. «Як ми поширимо вакцину серед 300 млн людей? Який план? Це серйозне завдання», — додав він.

Торкнувшись питання зустрічі з керівництвом великих американських компаній і профспілок, демократ зазначив, що мова йшла про перспективи відновлення економіки, і висловив упевненість в тому, що «все зможуть зібратися за одним столом переговорів для того, щоб домагатися досягнення загальних цілей «. «Наш план передбачає створення мільйонів робочих місць в промисловості, автомобілебудуванні, в сфері нових технологій, це необхідно нам для майбутнього, для того, щоб конкурувати на світовій арені, — заявив політик. — Ми маємо намір купити товари, вироблені в Америці. Жоден контракт не буде надано компаніям, які не виробляють своїх товарів тут, в Америці».

Байден не дав прямої відповіді на питання про можливість приєднання США до Всебічному регіональному економічному партнерству, укладеним в неділю 15 державами Азіатсько-Тихоокеанського регіону, пославшись на те, що «в США може бути тільки один президент». У той же час він наголосив на необхідності «альянсів з іншими демократичними країнами з тим, щоб ми могли встановлювати правила, а не давати Китаю та іншим країнам можливість диктувати їх».

Важливий пост в формованої адміністрації Байдена отримає, як очікується, менеджер його передвиборної кампанії Джен О’Меллі Діллон. Як повідомила в понеділок телекомпанія CNN з посиланням на обізнаних осіб, вона займе пост заступника керівника апарату Білого дому в майбутній адміністрації. Минулого тижня Байден назвав керівником апарату свого колишнього радника Рона Клайна.

Крім того, за даними телекомпанії, на високий пост в апараті Білого дому буде висунутий, як очікується, член Палати представників Конгресу США від штату Луїзіана Седрік Річмонд, який займав пост співголови передвиборної кампанії Байдена.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,