Байден назвав виконаною місію США в Афганістані

Президент США Джо Байден заявив, що метою операції американських військ в Афганістані було недопущення терористичних актів на території Сполучених Штатів.

Про це він сказав під час виступу в зв’язку з ситуацією в Афганістані. Трансляція велася на офіційному акаунті політика в Twitter.

Наша місія в Афганістані ніколи не була будівництвом нації, не повинна була бути створенням об’єднаної, централізованої демократії. Наш єдиний життєво важливий інтерес в Афганістані залишається тим же, що і був — запобігти терористичним атакам на Америку.

Американський лідер заявив, що не шкодує про виведення військ з Афганістану, оскільки подальше перебування сил США в країні загрожувало б великими втратами. За його словами, метою США в Афганістані було розправитися з тими, хто влаштував атаку 11 вересня, переконатися, що «Аль-Каїда» не зможе використовувати Афганістан для майбутніх атак.

Політик додав, що у Вашингтоні «тверезо дивилися» на ризик, який виникав у результаті виведення американських військ, проте події розвивалися швидше, ніж очікувалося.

Офіційний виведення військ США і країн Північноатлантичного альянсу з афганських територій почався 1 травня. Байден говорив, що військові сили не можуть підтримати місцевий уряд.

Байден звинуватив «Талібан» і політичне керівництво Афганістану. Президент Афганістану Ашраф Гані покинув країну, пояснивши це прагненням уникнути кровопролиття.

Що ж сталося? Політичне керівництво Афганістану здався і втекло з країни. Збройні сили Афганістану розвалилися, часом вони навіть не намагалися вступати в бій.

Байден додав, що американські військові не можуть і «не повинні боротися і гинути на війні, яку афганські сили самі не бажають вести».

Байден пригрозив талібам дати стрімкий силову відповідь на будь-які спроби бойовиків атакувати американських громадян. За його словами, Сполучені Штати готові захищати американців з руйнівною потужністю.

Раніше глава центрального командування США генерал Френк Маккінзі попередив лідерів руху «Талібан» про наслідки нападів на американців, які евакуюються з Афганістану. Американський генерал провів зустріч з представниками радикального руху в Досі. В ході заходу він заявив, що якщо таліби атакують громадян США, то американська армія «вдарить у відповідь».

Президент США визнав, що ситуація в Афганістані наочно демонструє, що силою домогтися відновлення безпеки і стабільності в цій країні неможливо.

Події, які ми спостерігаємо зараз, є сумним підтвердженням того, що жодна сучасна армія не зможе домогтися стабільності, єдності і безпеки в Афганістані.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,