Австралія приєдналася до дипломатичного бойкоту Олімпіади у Пекіні

Австралія приєдналася до дипломатичного бойкоту Олімпіади у Пекіні

Австралія слідом за США оголосила дипломатичний бойкот зимовим Олімпійським іграм 2022 року у Пекіні.

Про це у середу, 8 грудня, повідомив австралійський прем’єр-міністр Скотт Моррісон.

«Австралійські офіційні особи не будуть присутні на зимових Олімпійських іграх у Пекіні. Австралія — велика спортивна держава, ми поділяємо питання спорту та політичні питання», — наголосив Моррісон на прес-конференції в Сіднеї.

При цьому він наголосив, що олімпійська збірна країни візьме участь у Іграх, як і планувалося раніше.

Моррісон зазначив, що рішення утриматися від офіційного представництва на заходах в рамках ОІ було ухвалено через порушення прав людини, що приписуються Китаю, в Сіньцзян-Уйгурському автономному районі.

«Ми були б раді обговорити з урядом Китаю ці питання, але китайська влада послідовно ігнорувала будь-які можливості для цього», — підсумував глава уряду.

6 грудня Білий дім повідомив про своє рішення влаштувати дипломатичний бойкот зимових Олімпійських ігор у Пекіні. Наголошувалося, що цей крок не торкнеться участі американських спортсменів у Іграх. Причиною рішення у Вашингтоні також назвали «геноцид у Сіньцзяні та інші порушення прав людини».

У Міжнародному олімпійському комітеті (МОК), у свою чергу, зазначили, що поважають рішення США. Представник організації висловив думку, що присутність чи відсутність державних чиновників та дипломатів на Іграх – це особисте рішення кожного уряду.

Китай у відповідь на дипломатичний бойкот Вашингтоном ОІ-2022 зробив сувору виставу США та анонсував рішучі заходи. Офіційний представник МЗС КНР Чжао Ліцзянь зазначив, що дії США серйозно порушують встановлений Олімпійською хартією принцип політичної нейтральності фізкультури та спорту.

У свою чергу посольство КНР у США назвало демарш Вашингтона «політичною маніпуляцією». При цьому у дипмісії наголосили, що американських політиків ніхто і не запрошував на Ігри.

Зимова Олімпіада – 2022 пройде у Пекіні з 4 по 20 лютого.

Китай неодноразово звинувачували у порушенні прав мешканців Сіньцзян-Уйгурського автономного району. Так, у лютому 2019 року в інтернеті виявили китайську базу даних, в якій зберігалися відомості про 2,6 млн. жителів району. Для збору даних були використані камери спостереження із системою розпізнавання осіб.

Однак Китай відкидав такі звинувачення з боку Сполучених Штатів. Офіційний представник МЗС КНР Хуа Чуньїн заявляла 4 грудня 2019-го, що Пекін має намір твердо захищати свої інтереси у питанні Сіньцзяну, оскільки це стосується національної безпеки, стабільності та успішного розвитку Китаю.

Поділитись