Атомний підводний човен США з крилатими ракетами увійшов в Перську затоку

Атомний підводний човен США з крилатими ракетами увійшов в Перську затоку

ВМС США концентрують багато зі своїх найпотужніших кораблів у Перській затоці і навколо неї.

Поки неясно, в яких цілях це здійснюється, проте в ЗМІ вже не раз звучали припущення про підготовлюваний Вашингтоном удар по Ірану. Поява в понеділок в Ормузькій протоці атомного підводного човна з крилатими ракетами класу Ohio стало самим ясним сигналом про намір ВМС США або послати найпотужнішим повідомлення керівництву Ірану, або завдати ракетних ударів по цілях на території ісламської держави (організація заборонена в Росії), наприклад, по ядерних об’єктах, повідомляє Forbes.

Як зазначає американське видання, передислокація американського флоту відбувається всього за місяць до передачі влади у Вашингтоні.

USS Georgia (SSGN 729), одна з чотирьох атомних підводних човнів з крилатими ракетами в ВМС США, здійснювала перехід по вузькому мілководній протоці неподалік від берегів Ірану серед білого дня з міні-підводним човном Сил спеціальних операцій, встановленої зверху на її корпусі. При цьому АПЧ Georgia супроводжували ракетні крейсери ВМС США USS Port Royal (CG 73) і USS Philippine Sea (CG 58).

Підводний човен і супроводжуючі його крейсери оснащені уніфікованими корабельними установками вертикального пуску для запуску крилатих ракет і інших засобів ураження. За вогневими можливостями це істотно більше, ніж може розгорнути на морських і океанських театрах військових дій більшість країн світу.

Вважається, що USS Georgia (SSGN 729) – одна з найбільш універсальних платформ в американському флоті. Вона озброєна 154 крилатими ракетами BGM-109 «Томагавк». Як носій крилатих ракет морського базування, АПЧ Georgia був переданий до складу ВМС США 28 березня 2008 року.

На субмарині можуть бути також розміщені підрозділи Сил спеціальних операцій в кількості до 66 чоловік. Дві найближчих до рубки шахти оснащені шлюзовими камерами. До них стикуються міні-субмарини ASDS (Advanced SEAL Delivery System) або модулі DDS (Dry Deck Shelter) для забезпечення виходу бойових плавців, коли човен знаходиться в підводному положенні. Ці кошти можуть встановлюватися як разом, так і окремо, загальною кількістю не більше двох.
Неможливо сховати крейсер в протоці шириною всього в 21 милю, але, мабуть, в цій протоці є канал, досить глибокий для підводного човна.

Як зазначає Forbes, т, що USS Georgia перебувала в надводному положенні, означає, що ВМС США хотіли, щоб іранці побачили човен і оцінили її бойові можливості.

«Присутність USS Georgia в зоні відповідальності 5-го флоту ВМС США демонструє здатність американського флоту здійснювати переходи морем і діяти там, де це дозволено міжнародним правом», – заявили в ВМС США.

Тим часом не менше трьох з 11 атомних авіаносців ВМФ – USS Nimitz, USS Theodore Roosevelt і USS Dwight D. Eisenhower – також знаходяться в цьому регіоні. Подібної концентрації військово-морської могутності США в Перській затоці не було вже багато років. Ймовірно, не випадково, що американський флот демонструє свою міць всього за кілька тижнів до закінчення терміну повноважень Дональда Трампа і інавгурації обраного президента Джо Байдена, вважає видання.

«Я вважаю, що в кращому випадку – це явний сигнал Ірану. Разом з тим вважаю, що зараз не час діяти», – сказав аналітик Telemus Group, колишній льотчик ВМС США Джеррі Хендрікс.

«Перехід влади в США від однієї адміністрації до іншої можна вважати часом високого стресу, – зазначає зі свого боку автор книги «Бойові флоти світу» Ерік Вертхайм. – Нерідко можна побачити демонстрацію сили і обмін повідомленнями з боку апарату національної безпеки, щоб переконатися, що потенційні противники розуміють, що США готові протистояти агресії».

Зворотною стороною створення такої потужної угруповання бойових кораблів в зоні Перської затоки є те, що після одночасного зосередження в цьому регіоні найпотужніших кораблів ВМС США може знадобитися період відносного бездіяльності, причому це станеться вже після приходу Джо Байдена до влади.

Поділитись